Власник "Шахтаря" і ще майже 140 компаній в Україні і за кордоном Ринат Ахметов є найбагатшою людиною не лише України, а й усієї Східної Європи. Про це свідчить щорічний рейтинг найбагатших громадян України, який опублікував журнал "Кореспондент". На відміну від попередніх років, цього року в списку 100 прізвищ.
Під №1 із великим відривом від інших – Ринат Ахметов. Його статки оцінено в 17,2 млрд доларів. У списку найбільших багатіїв світу він посів би 24 місце. Найбагатший росіянин Володимир Лисин поступається статками Ахметову на два мільярди доларів.
До десятки найбагатших українців 2010 року також потрапили Ігор Коломойський (6,5 млрд дол.), Геннадій Боголюбов (6,3 млрд дол.), Віктор Пінчук (3,1 млрд дол.), Костянтин Жеваго (2,4 млрд дол.), Віктор Нусенкіс (2,3 млрд дол.), Олексій Мартинов (2,1 млрд дол.), Віталій Гайдук (1,5 млрд дол.), Юрій Косюк (1,3 млрд дол.) і Олексій Вадатурський (1,1 млрд дол.).
Загалом у "золотій сотні" 12 мільярдерів. Вся сотня оцінена в 66,5 млрд доларів.
Більшість українських багатіїв заробили свої статки за лічені роки – переважно на переробці сировини та вдало приватизованих державних підприємствах.
До сотні багатіїв не потрапив жоден буковинець. Певний стосунок до нашого краю має лише Дмитро Фірташ – №33, 354 млн дол.
Колгоспники- мільйонериА у першій десятці з’явився новачок – "голова колгоспу" Олексій Вадатурський. Його агрохолдинг "Нібулон" оцінено більш ніж в 1 млрд дол. Нині Вадатурський – найбагатший зернотрейдер України, у розпал кризи він почав будівництво потужних зернових терміналів і створював власний флот.
У нинішній "золотій сотні" чимало бізнесменів, які заробили свої статки у сільському господарстві. Тенденції останніх років, коли харчі почали стрімко дорожчати, зробили агробізнес дуже прибутковим. В Україні з’явилися справжні латифундисти – Іван Гута (№22, 519 млн дол., ТМ "Мрія") має намір до 2012 року контролювати 300 тисяч гектарів землі, що більше за площу Люксембурга.
Гроші та владаРейтинг продемонстрував особливість українського капіталізму – влада й бізнес залишаються тісно переплетеними. Адже серед найбагатших – троє віце-прем’єр-міністриів спікер парламенту Криму, мер Києва й губернатор Львівщини. Також уперше в історії людства до найбагатших увійшов керівник спецслужби – голова СБУ Валерій Хорошковський, який посів 14 місце з капіталом 804 млн дол.
До "золотої сотні" потрапило лише троє жінок – Ольга Нечитайло-Риджок (№26, 411 млн дол. – ТМ "Цельсій", "Хлібний дар", "Коблево"), Філя Жебрівська (№44, 257 млн дол., фармацевтика) і Оксана Єлманова (№100, 30 млн дол., інвестиції).
Як рахувалиТрадиційно журнал разом з інвестиційною компанією Dragon Capital враховує не банківські рахунки людей, а їхні активи. Брали до уваги всю доступну офіційну інформацію про власників компаній, дані інвестиційних досліджень і звітів, зведення бірж і Держкомісії цінних паперів тощо. Враховуючи те, що українські бізнесмени часто записують свої акції на родичів, фахівці додавали активи всіх членів родини. Для закритих компаній застосовували метод порівняльної оцінки.
Ігор ДОВГАНЬ
Цікаво
Нині середня зарплата в Україні – 1916 гривень. Це означає, що пересічному українцеві треба пропрацювати трохи більше 10 тисяч років для того, щоби потрапити до списку найбагатших українців. А для того, щоб очолити рейтинг, треба не розгинати спину 6,2 мільйона років.
Якщо перевести всі 66,5 млрд дол. в готівку, в 100-доларові банкноти, то для їхнього перевезення знадобилося би п’ять вантажних вагонів. Цієї суми було б достатньо, щоби півтора року оплачувати всі видатки на бюджетну сферу – охорону здоров’я, освіту, пенсії та інше, і ще б залишилися кошти, щоби цілий рік утримувати Грузію.
15-06-2010, 09:43
0
3 468