Другого червня президент Віктор Янукович представив план економічних реформ, що визначає низку цільових показників на найближчі чотири роки.
Передбачається, що реалізація розроблених реформ у 2010-2014 роках дозволить Україні до 2020 року увійти до двадцятки найбільш розвинених економік світу. Програму реформ на 2010-2014 роки, розроблену і схвалену Комітетом з економічних реформ при Президентові України, реалізовуватимуть у три етапи: 2010, 2011-2012 та 2013-2014 роки.
Тим не менш, Янукович не назвав конкретних показників розвитку економіки, за якими Україну будуть зіставляти з іншими країнами і які дозволять їй наблизитися до лідерів, зазначила у коментарі "Економічній правді" економіст інвестиційної компанії "Тройка Діалог Україна" Ірина ПІОНТКІВСЬКА.
За словами експерта, ключові цілі реформ у плані сформульовано загально, план не передбачає конкретних кроків, які необхідно зробити для досягнення цих цілей.
Зокрема, нагадала вона, планують стабілізувати ситуацію з державними фінансами, скоротити дефіцит бюджету до 2% ВВП і знизити інфляцію до 5-6% до 2014 року проти офіційного прогнозу 13% на 2010 рік.
Президент також підкреслив необхідність продовження пенсійної реформи, укладання угоди про вільну торгівлю з ЄС, реформування електроенергетики.
"Розробка плану реформ – позитивний крок нової команди на чолі держави, хоча вже були випадки невдалих спроб реалізації аналогічних ініціатив", – підсумувала Піонтківська.
Україна не просунеться вперед без внутрішньополітичних, економічних та соціальних реформ, але вони сумнівні за нинішньої влади. Таку думку висловив керівник київського представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко ЛАНГЕ в інтерв’ю Deutsche Welle. За його словами, початкове намагання нової влади зміцнити свої позиції у внутрішній політиці і зблизитися з Москвою – було очікуваним.
"Тепер постає питання внутрішньополітичних реформ. Без таких реформ, без покращення рамкових умов для економіки, без змін у дірявих соціальних системах Україна не зрушить з місця. Це питання досі залишається відкритим", – сказав Ланге.
"Ми вже багато чули про реформи, але поки що не бачили ані конкретного плану реформ, ані кроків у цьому напрямку. Мені здається, що цей великий, гетерогенний уряд не може бути тут особливо корисним", – заявив він.
Експерт зазначив: "Досвід показує, що для вдалого просування реформ потрібна відносно мала команда, яка дотримувалася би чіткого курсу".
"Зараз ми маємо, наприклад, трьох міністрів, а то й більше, які відповідають за економіку. Всі вони мають різне політичне підгрунтя. Їх було висунуто різними партіями, можливо, вони представляють різні економічні групи. Мабуть, слід очікувати, що як тільки мова зайде про конкретні проекти реформ, ці урядовці почнуть сперечатися між собою", – передбачає Ланге.
Представлено п’ятирічну Програму економічних реформ – загалом добротний професійний документ, здатний вивести країну з ситуації глухого кута, дати поштовх економічному розвитку і підвищенню рівня життя наших громадян.
Так прокоментував Програму економічних реформ на 2010-2014 роки екс-міністр фінансів, голова Українського фонду підтримки реформ Віктор ПИНЗЕНИК.
4-06-2010, 13:15
0
4 110