Державний бюджет-2010 ухвалено Верховною Радою за десять хвилин без жодного обговорення. При цьому навіть ознайомитися з ним депутати не мали часу. За словами народного депутата Петра ГАСЮКА, проект роздали напередодні ввечері, а прочитати таку книжку на кількасот сторінок за ніч неможливо.
Утім, навіть побіжний огляд аналітиків відзначив кілька особливостей бюджету – це повну відсутність спроб економічних реформ та істотне збільшення видатків на утримання держапарату. При цьому якщо ще торік різні гілки влади намагалися обмежити "апетити" одна одної, то нині всі контролюються однією політичною силою.
Витрати на утримання владних інститутів 2010 року практично повернулися на докризовий рівень. Якщо торішній бюджет президента, парламенту й уряду сумарно передбачав 1,8 мільярда гривень, то цього року сума зросла до 2,2 мільярда.
Зокрема, за даними "Української правди", значно збільшено видатки на Верховну Раду.
У бюджеті, крім здійснення законодавчої діяльності Верховної Ради на 483 мільйонів (+70 мільйонів у порівнянні з кризовим 2009-м), закладені ще 178 мільйонів (+21 мільйон) на організацію інформаційно-аналітичної діяльності та матеріально-технічного забезпечення Ради, стаціонарне медичне обслуговування депутатів – 131 мільйон (+40 мільйонів), поліклінічне обслуговування – 90 (+13 мільйонів) тощо.
На 230 мільйонів збільшено фінансування Державного управління справами, яке обслуговує найвищих посадовців держави та розпоряджається державними дачами й санаторіями.
Нагадаємо, одразу після приходу до влади Віктор Янукович пообіцяв скоротити держапарат на 20 відсотків. Однак скорочення так і не відбулося.
– Поки що скорочення штатів в облдержадміністрації відбувається лише за рахунок заступників голови, яких стало менше, – каже директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор БАБЮК. – І у своєму першому виступі перед ЗМІ губернатор Михайло Папієв пообіцяв, що скорочуватиме лише вакансії, а не людей. Тож про зменшення видатків на утримання влади не йдеться. (І. Довгань)
6-05-2010, 10:55
0
3 904