Чиновники проти ліквідації райрад

у номері / політика, влада
4 304
0
Чи позбудуться чиновники з райрад своїх посад і скільки коштів на цьому можна буде зекономити? Це ми вирішили дізнатися після того, як минула сесія міськради розглянула питання "Про ліквідацію районних у місті рад". Внесла його до порядку денного депутат Валерія Фірсанова.

– Таке питання я пропоную на розгляд сесії вже не вперше, – розповіла Валерія Фірсанова. – За моїми даними, вже 10 міст України відмовилося від районних рад. Так, 1995 року у Львові розпустили 900 депутатів, утворивши замість райвиконкомів районні адміністрації. Розпуск рад дав можливість у Львові скоротити 25% чиновників. При цьому наші чиновники хай не переживають – я не пропоную ліквідовувати райони, а лише ради. Натомість залишаться територіальні відділи.

– Сьогодні, за існування пропорційної системи, у районні ради влаштовуємо наших молодших колег із партії, для яких це може бути початком політичної кар’єри, – каже депутат Василь ЗАБРОДСЬКИЙ. – Насправді це атавізм, який себе віджив. Якщо ради ліквідувати – це дозволить скоротити кількість чиновників. Бо якщо не буде депутатів, не потрібно буде стільки людей в апаратах.

Сумнівається в доцільності існування райрад і Володимир СТАРИК, депутат Першотравневої районної ради: "Насправді районні ради не мають повноважень, бо не мають ні власності, ні власних надходжень. І повноваження їхні обмежуються благоустроєм, поточним ремонтом житлового фонду і соціальним захистом. Як органи самоврядування ради не виконують своєї функції. Насправді є лише територіальні відділи міської ради – такими вони й мали б залишатися, але не у вигляді рад, а виконавчих підрозділів у муніципальних округах.

– Сьогодні в трьох районних радах працює 255 службовців, з них 150 – працівники соціального захисту, – проінформував міський голова Микола ФЕДОРУК. – У нас практично немає дублювання функцій між районами і містом. Так повноваження соціального захисту передано повністю районам. Так само житлове господарство та інше.

– Насправді на утримання депутатів не витрачається багато коштів, бо вони працюють на громадських засадах, – пояснив начальник міського фінуправління Євген ПРОКОПЕЦЬ. – Якщо ліквідувати ради, однаково доведеться залишити районні відділи соціального захисту. Треба буде ліквідовувати деякі районні відділи – наприклад, фінансові, але натомість доведеться добрати працівників у міське управління. Щоправда, все-таки менше, ніж буде скорочено. Можна буде скоротити хіба видатки на вибори.

Проти ліквідації райрад виступають насамперед чиновники. Головним їхнім аргументом є очікувана адміністративна реформа, яка має запровадити зміни "згори". Згідно з цим проектом, міста з населенням до 450 тисяч взагалі не матимуть поділу на райони.
Пропозицію Валерії Фірсанової підтримало лише 13 депутатів (для ухвалення рішення необхідно щонайменше 31 голос). Однак до цього питання пообіцяли ще повернутися. (І. Довгань) 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Услід за попереднім мером: депутати припинили повноваження в.о. міського голови Кіцманя
Запаранюк прокоментував зрив сесії Чернівецької обласної ради
У Чернівецькій міськраді діє "інститут смотрящих", - депутат
Людина авторитетна серед ветеранів: голова Чернівецької облради пояснив, кого бачить на чолі "Ветеран хабу"
Естонія надасть Україні нову військову допомогу на 100 млн євро
На Буковині на трьох пунктах пропуску запустили електронну чергу
У Чернівцях може з’явитися потужна сонячна станція
Зеленський обговорив з Макроном контроль за тишею та анонсував розмову з Ердоганом
США та ЄС повинні бути залучені до обговорення гарантій безпеки для України, – Рубіо
В Україні зменшать премії чиновників та змінять правила нарахування зарплат

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм