RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Перенесення місцевих виборів – «політичний хабар»

У рамках проекту "Народом обраний – народу прозвітуй!" обласна громадська організація "Комітет виборців" здійснила експертне опитування щодо відміни місцевих виборів та системи, згідно з якою вони мали би проводитися. Результати оприлюднили на круглому столі 24 березня.

– Опитали 44 осіб. Левова частка – представники політичних партій та блоків, науковці та громадські діячі, – повідомив керівник експертної групи, політолог Ігор Гаврада. – 60 відсотків негативно оцінили рішення парламенту відмінити вибори 30 травня, вважаючи, що воно суперечить Конституції. Яка причина цього? Більшість експертів вважають, що не бюджет винен у перенесенні виборів, а те, що політичні сили не готові до місцевих виборів. 32 відсотки опитаних побачили у рішенні парламенту результат політичної гри, яку супроводжувала нещодавня "коаліціада".

– Згідно зі статтею 141 Конституції України, депутатів місцевих рад обирають відповідні громади терміном на п’ять років. Тобто вибори місцевих депутатів, згідно з Конституцією, мали би відбутися у березні 2011 року, – говорить Ігор Баб’юк, директор Буковинського центру виборчих технологій. – Сільських та міських голів, згідно з цією ж статтею, обирають на чотири роки. Тому вибори голів мали би відбутися у березні 2010 року. Склалася така ситуація, що повноваження багатьох місцевих голів припиняються 30 березня. А яким чином далі буде діяти орган місцевого самоврядування – у вигляді "в. о."?

Верховна Рада нині остаточно так і не відповіла, коли будуть вибори.

Думки політиків:
Михайло Сеничак, керівник виконкому облорганізації партії "Єдиний центр":

– Перенесення виборів до місцевих рад було "політичним хабарем" Верховної Ради депутатам різних рівнів місцевих рад. Чимало моїх колег навіть не мали надій бути обраними до нових рад. А оскільки їм продовжили термін повноважень, то вони ще рік будуть у статусі депутатів. Крім того, мене дивує позиція політичних партій та громадян. Я не чув жодного позову про порушення конституційних прав. Жодна з політичних сил не зініціювала збір підписів та акції протесту. Адже вже цієї неділі ми мали б обирати собі нову місцеву владу. Це свідчить про те, що ми готові мовчки погоджуватися з порушенням наших конституційних прав. Це дає можливість новій владі діяти, як вона захоче.

Петро Гасюк, народний депутат України (БЮТ):

– Політичні сили не виступили зі збором підписів. Але єдина сила у парламенті – БЮТ – звернулася до Конституційного Суду, щоби той дав відповідь щодо правомірності перенесення місцевих виборів. На жаль, Конституційний Суд відповіді поки що не дав. Україна потребує реформи місцевого самоврядування. У 17 регіонах на президентських виборах перемогла Юлія Тимошенко. Якби була реформа, у цих регіонах не призначали би губернаторами представників від Партії регіонів. Це свідчить про те, що потрібно впроваджувати зміни до Конституції. Але не такі, як зараз – коли скуповують депутатів. До виборів, які, можливо, відбудуться восени, обласна організації БЮТ готова. Гадаю, ми візьмемо більше відсотків, ніж на минулих виборах до місцевих рад.

Ярослав Кушнірик, заступник голови облорганізації Партії регіонів:

– Негативна оцінка постанови про відміну виборів – у тому, що нечітко сформульовані причини та немає дати проведення виборів. Практично усі політичні сили говорять про те, що виборчу систему на місцевих виборах потрібно змінити. Але відповідного закону не прийняли. Тому якби вибори відбувалися 30 травня, вони би відбувалися за старою системою, яку всі критикують. Певна логіка у перенесенні виборів була. Але потрібно, щоби Верховна Рада чітко назвала дату проведення виборів – у вересні чи жовтні цього року, а за цей час здійснили законодавчі зміни. (О. Гнідан) 
26-03-2010, 12:07
Коментарів 0 Переглядів 3 606


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!