Президент Віктор Янукович своїм указом призначив на посаду голови облдержадміністрації Михайла Папієва. Чого очікувати регіону від такого призначення? Про це кореспондент "МБ" запитувала у політичних експертів та громадських діячів.
Більшість з них сходяться на думці, що призначення Папієва на посаду губернатора особисто для нього – певною мірою пониження у кар’єрі.
– Після посади міністра ця посада є певним "кроком назад", – вважає кандидат історичних наук, політолог Ігор МЕЛЬНИЧУК. – Мабуть, Михайло Миколайович очікував на більш гідну посаду, ніж губернатор. Чого можна очікувати? Подивимося, як команда працюватиме. Але особливих зрушень в області не очікую. Хоча, якщо оцінювати кандидатуру самого Папієва та його зв’язки у центрі, він міг би привернути увагу центру до області.
На думку аналітика, політика нового голови ОДА не буде докорінно відрізнятися від політики попереднього губернатора.
– Не секрет, що основний акцент попередній губернатор робив на розвиток економіки. Цей самий пріоритет повинен залишитися і зараз, – каже політолог. – Інший важливий компонент – створення нової структури в ОДА з боротьби з корупцією. Третє: попередній губернатор толерантно співпрацював з елементами громадянського суспільства – громадськими організаціями, ЗМІ. Хотілося б, щоби такий підхід толерантності залишився.
Також експерт прогнозує збереження в області загальнодержавної тенденції – посилення централізації влади.
– Папієв не буде винятком із правил. Він намагатиметься виконувати вказівки зверху, – переконаний Ігор Мельничук. – Також не виключено, що за першого вивільнення цікавої посади у Києві Папієв повернеться до столиці.
Директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор БАБ’ЮК прогнозує, що зміни торкнуться багатьох управлінь, а заступники будуть змінені на 90 відсотків.
– Розстановку сил проведуть так, щоби вона відповідала інтересам Партії регіонів, – говорить експерт.
– Що нового? Михайло Папієв заявив, що працюватиме за такими напрямками – боротьба з корупцією, залучення інвестицій та розвиток туризму. Якщо йому вдасться досягнути успіхів у цих питаннях, це буде дивом для Буковини. Усі губернатори, які приходять, про це говорять, але мало що роблять. Тому я великих змін у цих напрямках не очікую, – продовжує Ігор Баб’юк. – Гадаю, ця команда сліпо виконуватиме вказівки, які надходитимуть по президентській та прем’єрській вертикалях.
Водночас голова Товариства "Український народний дім у Чернівцях" Володимир СТАРИК називає Папієва прогнозованою фігурою.
– Михайло Папієв – культурна людина. Тому речей, пов’язаних з абсолютним свавіллям чиновників, від нього не чекаю, – каже він. – Він не зробить дурниць. Усі кандидатури, які обговорювалися: Михайло Романів, Франц Федорович та Михайло Папієв – однаково добрі й однаково погані. Якщо цих троє людей формуватимуть верхівку влади на Буковині, то це не найгірший варіант. Вони – прогнозовані. А в силу своєї прогнозованості дозволять працювати.
– Головний формат співпраці між ОДА та громадськими організаціями – це громадська рада. Співпраця досі була формальною, – каже директор "Буковинської партнерської агенції" Володимир ЗАВ’ЯЛОВ. – Маємо сподівання, що роботу з громадськими організаціями переведуть у практичну площину. Якщо говорити про місцеві аспекти, то у регіональному розрізі мають бути більш практичні завдання. Окрім боротьби з корупцією, варто поглибити транскордонну співпрацю. Адже область – на кордоні з Євросоюзом. Співпрацю потрібно переводити у практичну площину – створювати спільні економічні проекти. Бо, даруйте, поїхати нашим чиновникам до Румунії горілки попити, а їхнім до нас, – це "дуже важливо" із точки зору налагодження людських контактів чиновників, але не для регіону. Чи можемо ми стверджувати, що у нас багато румунських інвестицій? Чи, можливо, у Сучаві багато українських товарів? Ось був би непоганий пріоритет.
Ще один пріоритет для області – туризм. Його також можна поєднати з транскордонною співпрацею. Якщо би влада змогла спрямувати зусилля у цьому напрямку, для усіх була би користь.
З ДОСЬЄ "МБ"
Михайло Папієв народився першого жовтня 1960 року
в місті Запоріжжя.
1984 року закінчив Чернівецький державний університет.
За фахом – фізик, викладач.
Працював інженером-метрологом на "Електронмаші", представником Державного прийому продукції на "Електронмаші".
1990-1997 – голова кооперативу Альянс", гендиректор виробничого об’єднання "Альянс", гендиректор науково-виробничого підприємства "Полімермаш".
1997-2000 – заступник голови Чернівецької облдержадміністрації.
2000– 2002 – секретар Чернівецького обкому СДПУ(о).
2002-2003 – народний депутат України.
2002 – 2005 – Міністр праці та соціальної політики.
2006 – обрано народним депутатом за списком Партії регіонів
У серпні 2006 року – призначено Міністром праці та соціальної політики України.
2007 року на позачергових виборах обрано народним депутатом.
Кандидат економічних наук. Одружений.
25-03-2010, 11:47
0
2 756