Один із фаворитів президентських перегонів, політик і бізнесмен Сергій Тігіпко несподівано опинився на посаді віце-прем’єра в уряді Миколи Азарова. І навіть з’явилися чутки, що з часом він може очолити Партію регіонів. Яке політичне майбутнє чекає на політика, від якого виборці очікували економічних і політичних змін?
Як стверджує сам Сергій Тігіпко, перед ухваленням рішення про роботу в уряді він радився із західними послами і дипломатами.
– Люди, які голосували за мене, голосували за реформи і за дії. Для мене не важлива посада, для мене важлива дія, – заявив політик на прес-конференції.
"Для мене це (робота в уряді) політичний ризик. Якщо будуть реформи – я виграю, не будуть – я програю, – зазначив він. – Довелося ухвалювати рішення, йти в опозицію або робити справу. Я вирішив робити справу..."
Щодо політичного майбутнього "Сильної України" Тігіпко пообіцяв, що на всіх наступних виборах вона буде брати участь окремим блоком.
Знищується східноукраїнський демократичний проект
А чого чекати виборцям, які голосували за Тігіпка на президентських виборах?
На думку аналітика Українського незалежного центру політичних досліджень Світлани КОНОНЧУК, після входження Сергія Тігіпка в уряд Миколи Азарова на нього (Тігіпка – ред.) чекає політична смерть.
– Адже регіонали поглинають власні політичні проекти союзників, – наголосила експерт.
За її словами, Тігіпко може бути ефективним кризовим менеджером у команді Миколи Азарова, але тоді йому доведеться забути про самостійне повернення у велику політику.
Експерт зазначила, що в команду Януковича Тігіпка штовхають його бізнес-покровителі.
Водночас лідер руху "Народна Самооборона" Юрій ЛУЦЕНКО вважає, що згода Тігіпка працювати в команді Азарова знищує східноукраїнський демократичний проект.
– Шкода, що це є черговим прикладом роздробленості демократичних сил, яка відкриває шлях для подальшої монополізації влади Партією регіонів, – наголосив Луценко.
"Зараз говорити про Тігіпка як про політика не варто"
Про те, що Тігіпко зробив перший крок до втрати своїх політичних перспектив, говорить і директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій ЯКИМЕНКО:
– Якби Сергій Тігіпко не робив різких заяв, коли він фактично засудив створення коаліції, його робота в уряді виглядала би цілком нормально. Але після того, коли він робив такі заяви, а потім увійшов у цей уряд, фактично підтримавши створення коаліції, це викликає сумніви його послідовності і, відповідно, це може бути першим кроком до втрати його політичного майбутнього.
Директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Кость БОНДАРЕНКО у коментарі "МБ" зазначив, що політичне майбутнє Сергія Тігіпка залежить від нього самого.
– Тігіпко обрав собі місце в уряді – він пов’язав своє життя з адміністративною роботою. Очевидно, публічна діяльність партійного лідера та будівництво партії для нього не настільки привабливі, як діяльність в уряді, – зазначив експерт. – Цей вибір Тігіпко зробив. Якщо він піде з уряду, можна говорити про його майбутнє як політичного діяча.
Причинами рішення Сергія Тігіпка працювати в уряді Кость Бондаренко називає вибір між політичним майбутнім та реальними важелями впливу.
– У Тігіпка з’явилася можливість повернутися не просто в політику, а до влади. І він вирішив, що це шанс, який він не може втратити, – говорить аналітик.
– Як це вплине на його політичну кар’єру – позитивно чи негативно, – залежить від самого Сергія Тігіпка.
Ольга ГНІДАН
18-03-2010, 10:29
0
2 978