Парламент відмінив свою ж постанову про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 30 травня 2010 року. За це проголосувало 250 із 420 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Водночас у документі не вказано дату, на яку перенесено вибори.
Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН зауважив, що робоча група, яку очолює його перший заступник Олександр Лавринович, має підготувати пропозиції щодо юридичного вирішення питання про дату місцевих виборів.
Єдності серед основних політичних гравців щодо дати наступних місцевих виборів немає. Називають і осінь 2010 року, і 27 березня 2011 року.
Так, депутат парламенту від Партії регіонів Сергій КІВАЛОВ заявив в ефірі одного з телеканалів, що його політична сила – за перенесення чергових виборів депутатів місцевих рад, а також сільських, селищних, міських голів на осінь. Мотивував він це тим, що на проведення місцевих виборів у травні у держбюджеті немає коштів (згідно із законом, проведення місцевих виборів має фінансуватися з держбюджету, – ред.).
Водночас інший представник регіоналів, віце-спікер Олександр ЛАВРИНОВИЧ вважає, що місцеві вибори треба провести в липні, щоб утриматися в рамках Конституції України. Про це він заявив журналістам на брифінгу 17 лютого.
Щодо інших політичних сил, то 12 лютого народний депутат від "Нашої України – Народної самооборони" Оксана БІЛОЗІР зареєструвала у парламенті проект постанови, яким пропонує перенести дату місцевих виборів на 26 вересня 2010 року.
А 15 лютого заступник спікера Микола ТОМЕНКО (БЮТ) зареєстрував проект постанови, у якому пропонується перенести місцеві вибори на 27 березня 2011 року.
А ось громадська організація "Комітет виборців України" висловила обурення рішенням Верховної Ради про скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня цього року.
"Розуміючи всі складнощі щодо нормального забезпечення і проведення чергових місцевих виборів у травні, КВУ наголошує: їхнє скасування без призначення нової дати напряму суперечить Конституції України, де чітко зафіксовано термін повноважень міських, селищних і сільських голів – чотири роки", – йдеться в її заяві.
Комітет виборців нагадує, що нинішніх депутатів місцевих рад обирали ще за старою нормою Конституції – на чотири роки.
"Виборець саме на цей строк надав їм мандат довіри. Тому антиконституційні спроби продовжити перебування цих посадових осіб при владі на місцях слід розцінювати як намагання узурпації влади певними політичними силами", – заявляє КВУ.
На думку представників організації, "голосуванням за згадану постанову більшість народних депутатів продемонстрували вершину політичного цинізму".
Щодо думки представників місцевого самоврядування, то, як заявив на нараді у мерії міський голова Микола ФЕДОРУК, датою цих виборів не варто перейматися, а треба працювати в інтересах громади та на її благо. "Ці вибори нас хвилюють, але не тривожать", – зауважив мер. (О. Мостіпака)
18-02-2010, 11:33
0
2 994