Верховна Рада ухвалила закон "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати".
Закон встановлює мінімальну заробітну плату з першого листопада 2009 року – 744 гривні, з першого січня 2010 року – 869 гривень, з першого квітня – 884 гривні, з першого липня – 888 гривень, з першого жовтня – 907 гривень, з першого грудня – 922 гривні .
Також, відповідно до закону, прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць становить: з першого листопада 2009 року – 701 гривню, з першого січня 2010 року – 825 гривень, з першого квітня – 839 гривень, з першого липня – 843 гривні, з першого жовтня – 861 гривню, з першого грудня – 875 гривень.
Проект закону знайшов широку підтримку з боку "регіоналів", комуністів та Блоку Литвина. Проголосувала "за" і частина НУНС.
Заступник міністра фінансів Володимир МАТВІЙЧУК заявив, що джерел фінансування цих видатків у держави немає, тож для реалізації положень законопроекту держава буде змушена зменшити кількість працівників бюджетної сфери на 45 відсотків.
Водночас фракція БЮТ звернулася до Президента Віктора Ющенка з проханням не підписувати закон про підвищення соціальних стандартів.
Про це в інтерв’ю журналістам заявив лідер фракції БЮТ Іван КИРИЛЕНКО.
При цьому він знову нагадав, що цей закон може призвести до інфляції, девальвації гривні або доведеться згорнути фінансування низки галузевих програм розвитку.
Після остаточного ухвалення закону про підвищення соціальних стандартів виникне величезний дисбаланс у фінансовій системі. Таку думку висловив аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор ШЕВЛЯКОВ у інтерв’ю "Німецькій хвилі".
"Виходячи з досвіду попередніх років, уряд не має інших альтернатив у пошуку додаткових джерел фінансування, окрім емісії Національного банку.
Збільшення грошової маси призведе до девальвації грошової одиниці й до підвищення рівня інфляції", – застерігає експерт.
Крім того, на його думку, оскільки уряд не виконує зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом – зокрема зменшити дефіцит бюджету, підвищити ціни на газ для державних підприємств і населення та реформувати банківську галузь – отримання наступного траншу кредиту МВФ стає для України дедалі проблематичнішим.
22-10-2009, 11:08
0
3 034