RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чернівецьку область відвідав голова Верховної Ради, лідер Народної партії України Володимир Литвин. На прес-конференції для місцевих журналістів він відповів на актуальні запитання про політичні проблеми держави.
"Політики повинні бути адекватними, чого зараз немає"
– Вважається, що Янукович і Тимошенко – проросійські політики, Ющенко – прозахідний. Яким політиком є Литвин?
– Я – проукраїнський. Я людина, яка займає центристські позиції, але яка жорстко стоїть на тому, що Україна як сучасна суверенна держава є і буде. Я стою на тому, що треба демонструвати український егоїзм і діяти за принципом "усе, що вигідно Україні, повинно бути вигідно світу". Але водночас, ставлячи за основу національні державні інтереси, треба рахуватися зі світом і знаходити спільну мову.
Політики повинні бути адекватними, чого зараз немає. Зате спостерігається несамовите бажання сподобатися комусь, а це є свідченням того, що українські політики не вірять у власний народ. Це позбавляє нас виразної перспективи.
– Ким і де ви бачите себе після президентських виборів?
– Я не дію за принципом взяти участь у виборах. Нам жити в цій країні, їхати нікуди. Тож я не хочу, щоби клани між собою розподілили Україну. Я хочу, щоб люди обирали, а не голосували. Що нам дасть чергове протистояння, коли одна частина людей і територій будуть радіти, захоплюватися черговий раз, а потім розчаровуватися. А інша буде в траурі. Що це дасть? Країну треба зшити і консолідувати. Це необхідна передумова існування держави і нації.
Ми повинні сказати: люди, ми зайшли в глухий кут. Хто винен – всі знають. Я пропоную це питання пропустити. Треба сказати що робити, хто повинен робити і які важелі та інструменти потрібні, щоб це зробити. Ми цієї розмови не уникнемо, але вона має відбуватися з почуттям відповідальності, а не з позиції сили.
– Перед виборами хочуть приватизувати те, що залишилося. Чи варто це робити?
– Зараз не можна проводити жодної приватизації. І не тому, що скоро вибори. За умов кризи ціна об’єктів істотно впала. І досі у нас – попри чиїсь заяви, продовжується падіння.
Не можна приватизовувати обленерго – "рубильник" повинен залишатися у держави. Хто хоче працювати у цій сфері – хай займається виробництвом електроенергії. Треба дати простір приватній ініціативі. А енергетична система є однією з передумов незалежності держави.
"Необхідно відійти
від доларизації економіки"
– Як боротися з некомпетентністю людей у владі?
– Їх не треба пускати до влади. Насамперед відмовитися від виборів за партійними списками та квотного принципу розподілу портфелів. Що таке коаліція в українському вимірі? Це ті, хто зміг вгамувати свої апетити і домовитися про розподіл портфелів. А опозиція – це ті, хто мав непомірні апетити і не зміг домовитися.
Варто було б робити публічні призначення щонайменше міністрів.
Не треба боротися, треба діяти за здоровим глуздом.
– Що треба зробити для виконання бюджету 2010 року і утримання гривні?
– Повинна працювати економіка, пріоритетом повинен стати експорт, а не імпорт. І необхідно відійти від доларизації економіки. Змінюється курс – і одразу зростають ціни. Наприклад, на ліки, 80 відсотків яких виробляється за кордоном.
Щодо курсу 7,5 гривні за долар наступного року, то Нацбанк і уряд повинні довести, що він є реальним, що його можна буде утримати. Тому треба уважно подивитися весь бюджет, проаналізувати стан виконання нинішнього. Лише потім будемо рухатися далі.
– Як подолати тотальну корупцію в Україні?
– Повністю подолати корупцію неможливо, навіть якщо за це будуть розстрілювати. Однак її можна і треба придушити. Для цього треба виконувати закони, які у нас є досить драконівськими. Корупцію треба прирівняти до державної зради. А держслужбовця за підозри у таких діяннях повинні щонайменше позбавляти пенсії.
Вирішити це зможе професійна, деполітизована правоохоронна система, де працівники повинні отримувати великі зарплати, щоб уникати спокус.
Ігор ДОВГАНЬ
17-09-2009, 10:52
Коментарів 0 Переглядів 2 669

Теги -

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.