RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » «Формуються мережі скуповування голосів виборців у регіонах»

Про те, чим уже відзначилися бігуни на президентську дистанцію, хто є фаворитом виборчих перегонів і яка роль відводиться "технічним кандидатам" – у розмові з відомим політологом, директором PR-групи "Polittech" Тарасом Березовцем.
"Фаворитів Януковича і Тимошенко не наздогнати"
– Що буде визначальним у майбутній президентській гонці? Беззаперечного фаворита немає, немає монополії на адмінресурс…
– ...Однозначної переваги завдяки адмінресурсу жоден із кандидатів не отримає. Свою роль відіграють брудні виборчі технології, насамперед підкуп – те, що ми бачили на виборах київського мера і Київради. Вже формуються цілі мережі скуповування голосів виборців у регіонах. За умов кризи можливості для реалізації цієї схеми зростають: люди зараз охочіше продаватимуть свої голоси. Вирішальною буде і боротьба ідей: хто що пропонуватиме для виходу країни з кризи. У непрогнозованих умовах кризи з’являються шанси для політиків другого-третього ешелону. Хоча ситуація з фаворитами виборчих перегонів – Віктором Януковичем і Юлією Тимошенко – навряд чи зміниться. Переважно точитиметься боротьба за третє-п’яте місця, на які претендують Арсеній Яценюк, Володимир Литвин, Сергій Тігіпко, Петро Симоненко, Інна Богословська – з прицілом на дострокові парламентські вибори.
– На вашу думку, прізвища кандидатів, які пройдуть у другий тур, настільки очевидні, що немає інших варіантів?
– Зберігається помітний відрив двох лідерів перегонів від решти потенційних кандидатів. За третю позицію на п’єдесталі наразі змагається Арсеній Яценюк. Але картина може змінитися, оскільки розчаровані виборці отримали альтернативу в особі інших політиків – Гриценка, Тігіпка, Богословської, Тягнибока. Голоси невдоволених громадян будуть розпорошені. Тимошенко і Янукович зберігають свого виборця. І півфінальний відрив між цими двома і рештою кандидатів становитиме, гадаю, понад п’ять відсотків.
"Від Ющенка пішли всі, хто міг би очолити його кампанію"
– Іноді до списку технічних кандидатів "закидають" не лише Сергія Тігіпка, а й Арсенія Яценюка. Дехто називає їх "політичним теххолдингом" Віктора Пінчука, третя учасниця якого – Інна Богословська...
– Якщо поглянути на біографії Яценюка, Тігіпка та Богословської, всі вони у певний період були близькими до Пінчука і брали участь у різних проектах, до яких він був причетний.
– Чому Віктор Ющенко зробив ставку на Ігоря Тарасюка, назначивши непублічного шефа Держуправління справами керівником своєї виборчої кампанії?
– Проблема – нестача досвідчених менеджерів, яким Президент довіряє особисто. Від Ющенка пішли, по суті, всі, хто міг би очолити його виборчу кампанію. Вибір залишився невеликий – Ігор Тарасюк, Віра Ульянченко та Роман Безсмертний. Президент обрав Тарасюка. Очевидно, найбільше його цікавили комерційні здібності Тарасюка, його здатність залучити до виборчої кампанії додаткові фінанси.
"Місія Ющенка
в тому, щоби допомогти Яценюку"
– Що стоїть за таємною вечерею Яценюка з Тарасюком (свідками втаємниченої зустрічі стали журналісти "Української правди", а доказом – фото, яке вони виклали на сайті "УП" – ред.)?
– Арсенію Петровичу ставили це запитання в ефірі ICTV. Але він "зіслизнув", не давши конкретної відповіді. Те, що про зустріч стало відомо громадськості, для Арсенія Петровича неприємний факт. Це було зрозуміло і з його реакції у ресторані, де він попросив свою охорону вивести журналістів, які стали свідками його розмови з Тарасюком. Яценюк всіляко намагається заперечити свій зв’язок з Ющенком, тому йому вкрай невигідно, щоби просочувалася будь-яка інформація. Співпраця Яценюка з людьми Президента і його Секретаріатом має пояснення. Арсенію Петровичу потрібна допомога адмінресурсу, він розраховує (і небезпідставно) на те, що президентський Секретаріат посприяє цьому. Тоді участь Ющенка у виборах зведеться більше до технічної ролі: максимально допомогти Яценюку здобути якомога кращий результат.
– Наскільки політики перебірливі у доборі політтехнологів? Яценюку, який всіляко відхрещується від "гвардії" із заплямованою репутацією, закидають співпрацю з групою російських піарників, яким приписують авторство поділу України на три сорти (на минулих президентських виборах).
– Це вибір Арсенія Петровича. Хоча він і заперечує факт співпраці з групою Тимофія Сергєйцева і каже, що ніколи не працював з політтехнологами. Але жоден політик, який входить до вищої ліги, без послуг політконсультантів обійтися не може. Хоча б тому, що фізично не встигатиме працювати на всіх фронтах. Штаби основних кандидатів працюватимуть зі своїми перевіреними групами вітчизняних політтехнологів. Хоча, очевидно, залучатимуть і закордонних фахівців – російських, американських. Але, звичайно, не на провідні ролі. У Яценюка інша ситуація: він новенький, і йому особливо нема з кого вибирати. Йому вже нав’язали групу російських технологів – Пінчук. Як це дасться взнаки під час кампанії? Гадаю, ефект буде, швидше, негативним. "Високий замок", 09.07.2009 (друк зі скороченнями)
Інна ПУКІШ-ЮНКО
23-07-2009, 12:37
Коментарів 0 Переглядів 4 039

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.