У той час, як із Росії чути сумніви у спроможності України як держави, американські оглядачі вважають, що нині Росія менш стабільна, ніж Україна. Цей висновок випливає з рейтингу держав, які не відбулися, який спільно готують американські "Фонд миру" і журнал "Зовнішня політика", передає Радіо "Свобода".
На карті світу, яку підготували американські спостерігачі, Україна – серед держав, які опинилися на межі між стабільністю і розвалом. Нині становище в Україні трохи ліпше, ніж торік: вона посідає 110-те місце зі 177 держав.
При цьому сусідні з Україною Росія, Білорусь і Молдова опинилися у списку держав, які перебувають у небезпечному стані. У Росії 71-ше місце, в Білорусі – 66-те, а в Молдови, де не загоюється проблема Придністров’я, ще гірше місце у рейтингу – 54-те. Натомість сусідні поляки та угорці живуть уже у стабільних країнах.
Найгірше у цьому рейтингу перше місце займає Сомалі. Далі – Зімбабве і Судан, де ситуація критична. Найміцніші держави, за оцінкою американських дослідників, нині у північних європейців, швейцарців та ірландців.
Фахівці з американського "Фонду миру" і журналу "Зовнішня політика" готують свій щорічний рейтинг на основі 12 критеріїв – соціальних, економічних і політичних.
Дослідник "Фонду миру" Марк Лукас пояснює Радіо "Свобода" гірші показники Росії порівняно з Україною передовсім різним ступенем рівня демократії.
"В Україні політичний розкол дуже глибокий, але все одно становище набагато прозоріше. Не вщухає конфлікт між Тимошенко і Ющенком, але це відбувається в межах демократичного процесу, тоді як у Росії фактично склалася однопартійна система", – вважає Лукас.
До чинників, які підривають Росію зсередини, американський оглядач додає серпневу війну з Грузією і повстанські рухи на російському Північному Кавказі.
Суттєва різниця між Україною і Росією також є в економічній царині, продовжує Лукас.
"Якщо глянути на цифри, то з першого погляду може здатися, що справи в Росії набагато кращі, але оскільки вона настільки залежна від доходів від продажу нафти і газу, то існує великий ризик інфляції, розшарування суспільства і коливань в економіці. Україна не має таких покладів, але її економіка більш диверсифікована", - каже дослідник.
Серед найбільших українських проблем автори рейтингу також виокремлюють втрату довіри суспільства до влади, зокрема, через постійні політичні чвари.
23-06-2009, 12:23
0
2 475