Інформація про створення коаліції між БЮТ і Партією регіонів ще не набула офіційного підтвердження, але всі активно коментують формування цього політичного альянсу.
Що дасть країні таке об’єднання – реальний результат чи лише розподіл портфелів?
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, оминаючи тему єднання з Партією регіонів, заявляє про необхідність консолідації всіх політичних сил задля подолання наслідків кризи. "Ми маємо сьогодні перші паростки надії на економічну стабілізацію. І тому хотіла би, щоб усі ми далі продовжували так працювати, як ми це робили в цих важких умовах. Але хотілося б, щоб ця робота відбувалася в політичному комфорті, при політичному об’єднанні всіх сил у парламенті", – сказала Юлія Тимошенко.
Водночас Президент України Віктор ЮЩЕНКО зауважив, що його турбує мета створення такої коаліції. "Очевидно, що такий спосіб формування коаліції засвідчує, що не йдеться про добрі справи, не йдеться, як принести стабільність у цю країну, а йдеться, як розділити країну до 2015-2020 року на двох", – сказав глава держави.
Експерти ж більш обережно висловлюються щодо ефективності цього альянсу.
Так Анатолій ГАЛЬЧИНСЬКИЙ, головний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин, вважає, що від такого союзу буде згортання демократії, повернення до адміністративної системи.
А економіст Володимир ЛАНОВИЙ стверджує наступне: "Можна використати таку політичну потугу, аби поставити серйозні завдання для розвитку суспільства та економіки. Але можна її використати і для збагачення окремих фінансових олігархічних сил. Що домінуватиме? Важко сказати. Але серйозні зауваження, застереження є – брак політичної конкуренції послаблюватиме внутрішню мотивацію в партіях для вироблення сучасних економічних стратегій".
4-06-2009, 12:24
0
2 683