RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Днями в Чернівцях перебував Посол США в Україні Вільям Тейлор, який зустрівся з молодими політиками регіону, студентами та викладачами ЧНУ. Кореспондент "МБ" поспілкувався з паном послом про стан відносин між двома країнами, бачення ним проблем і перспектив України.
– Пане посол, як оцінюєте нинішній стан американо-українських відносин?
– Гадаю, початок роботи нової адміністрації президента Обами – дуже хороша нагода ще раз підтвердити і показати, яке важливе значення надають Сполучені Штати Україні. Попередні адміністрації і керівництво США, так само як і теперішня адміністрація, вважають Україну дуже важливим партнером США. Ми розглядаємо Україну як лідера в цій частині світу у впроводженні демократичних цінностей та демократичного врядування. І ми бачимо, що Україна може своїм прикладом принести багато користі сусідам – Молдові, Грузії і навіть Росії. Якщо країни в регіоні будуть бачити приклад України, що вона може досягти успіхів, які піднімуть її статус в регіоні і приведуть її до Європи, то це буде дуже хорошим прикладом іншим для наслідування. Тому україно-американські відносини розвиваються добре, а будуть розвиватися ще краще.
– Останній саміт НАТО не відповів на питання щодо членства України.
– Відповідь щодо членства України буде походити з України. На попередньому саміті торік у квітні було дуже чітко зазначено, що Україна стане членом альянсу. І в тій заяві лідери всіх країн – і Франції, і Німеччини, і звичайно, США, і Канади виявили одностайність – Україна буде членом НАТО. Питання тільки полягає в тому, коли це станеться. Але відповідь на це запитання – коли сама Україна захоче приєднатися. Альянс не може втягувати Україну в проект, якого вона сама не хоче. Коли рішення прийме народ України, то ми його привітаємо. Якщо народ вирішить – ні, ми не хочемо, таку думку поважатимуть, але ми залишимося стратегічними партнерами.
– Чи є у США розчарування з приводу нинішнього нашого керівництва?
– Розчарування США полягає більше в тому, що реформи після помаранчевої революції не відбувалися повною мірою, як того Україна потребує. Адже є потреба в економічних реформах, реформі судової системи, антикорупційних реформах, без чого Україна не буде процвітати. Українське керівництво погоджується, що це є необхідним. І наше розчарування полягає в тому, що українське керівництво не було здатним їх здійснити. Ми сподіваємося, що і Верховна Рада, і керівництво України зможуть об’єднатися для того, щоби все-таки їх здійснити. Можливо, це вже буде після президентських виборів.
– Зараз світ очікує від США позитивних сигналів в економіці. Чи є вони?
– Гадаю, так. Однак стверджувати однозначно, що економічна ситуація покращується і економічний спад змінюється зростанням, ще рано. Хоча вже є попередні позитивні сигнали. Те, що ситуація покращується ми бачимо й в Україні. У США минулого місяця динаміка щодо людей, які втрачають роботу, вже була кращою, ніж попереднього місяця. Але поки що поганим індикатором є те, що люди ще втрачають роботу. Сподіваємося, безробіття не буде зростати. І наш фондовий ринок починає відновлюватися. А в Україні стабілізувалася валютна ситуація.
– Ви часто буваєте на Буковині.
– Мені тут дуже подобається поєднання різних народностей. Тут є толерантність до меншин, до різних мов, до різних конфесій. Це дуже хороший та здоровий приклад і для решти України, і для світу.
– Що в нашій країні вам подобається, а що дивує?
– Мені подобається те, що я маю можливість подорожувати. Також подобається спілкуватися з молоддю, молодими політиками, фахівцями. Їхній оптимізм, енергійність і реалістичні погляди на життя – для мене життєстверджувальні. А дивує те, що, незважаючи на помилки лідерів, на розчарування у суспільстві, у молоді є оптимізм, віра і переконання, що врешті-решт все буде добре. Історія України була досить складною. Вона переживала важкі часи. Сьогодні в України є труднощі і економічного, і політичного характеру. Люди розуміють, що величезна проблема – корупція. Однак, незважаючи на ці проблеми, є чимало людей, які продовжують працювати на благо країни. І це мене переконує в тому, що Україна має велике майбутнє.
Олександр МОСТІПАКА
21-05-2009, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 2 669

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.