RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » «Для виїзду до США немає посередників»

Під час перебування в Чернівцях віце-консул Посольства США в Україні Девід АЛЛЕН відповів на запитання кореспондента "МБ". На думку віце-консула, людям цікаво знати правду про візи до США, бо нині є багато неправди.
– Пане віце-консуле, чи часто посольство зіштовхується зі схемами візового шахрайства, які з них найрозповсюдженіші?
– Ми постійно бачимо схеми шахрайства, але вони дуже часто змінюються. Проте основна, з якою ми зіштовхуємося найчастіше, – це те, що люди купують документи. Така проблема існує не тільки в Україні, але й в усьому світі.
– А хто ці посередники?
– Важко сказати, але часто чуємо про туристичні агенції, сервіси візової підтримки, організації, що пропонують консультаційні послуги. Причому пакет документів, щоби звернутися за візою, в них коштує по-різному – від 500 до тисячі доларів. І люди платять гроші за документи, яких іноді їм навіть не треба.
– Які є офіційні можливості виїхати на постійне проживання до США?
– Є три легальні шляхи іммігрувати до США. Перший – імміграційну петицію можуть подати родичі, які мають у США легальний статус, другий – знайти роботодавця, який зацікавлений подати робочу імміграційну петицію. В обох випадках процес розпочинається з людини, яка проживає в США. Третій шлях – виграти в лотереї "Green Card". Вона розігрується раз на рік. Зазвичай з жовтня до грудня приймаються аплікаційні форми (заяви), а в березні-квітні посольство інформує людей, які виграли. Україна за кількістю заявок перша серед країн Європи і посідає приблизно третє місце серед країн світу.
– Які шанси виграти "Green Card"? Є й посередники...
– Усе залежить від кількості учасників. Щороку виділяється певна кількість місць для різних регіонів світу, зокрема і для Європи. І шанс виграти для українця залежить від того, скільки подадуть заявок з інших європейських країн. А щодо посередників, хочу попередити, що потрібно бути надзвичайно обережними у виборі таких організацій. Будь-яка з них може запропонувати допомогу в оформленні документів, це не заборонено. Але якщо вас запевняють, що можуть допомогти отримати "Green Card" – це неправда, цього зробити посередники не можуть. Уряд США не співпрацює з жодними організаціями. Ми зустрічалися з випадками, коли з людей беруть сотні доларів тільки за заповнення аплікаційної форми. Насправді заява заповнюється безкоштовно через Інтернет. Людина, яка виграла в лотереї, отримує поштою лист від Держдепартаменту США, електронних повідомлень вони ніколи не надсилають. Хочу також нагадати: у разі виграшу в лотереї кошти за візу сплачують лише в посольстві у Варшаві, не в Києві.
– Часто фірми пропонують допомогу в легальному працевлаштуванні у США. Люди сплачують за посередництво, а виїхати не можуть.
– Знову наголошую, що посольство не співпрацює з організаціями-посередниками, уряд країни не допомагає людям отримати роботу, за винятком програми для студентів Work&Travel USA. Тому людині спочатку потрібно знайти роботу в США, і коли виїзд ініціює роботодавець, це дає змогу звернутися за візою тут, у Києві. Але якщо посередники кажуть, що спочатку потрібно отримати візу, а потім їхати шукати роботу – це неправдива інформація. І якщо радять виїжджати в пошуках заробітку за гостьовою візою – це взагалі нелегально. Людина матиме проблеми з виїздом у майбутньому, можливо, їй навіть ніколи не дозволять в’їхати до США.
– Яка подальша доля людей, які виїжджають до США за "Green Card"?
– Їхня доля в їхніх руках. Людям, які намагаються влаштувати свою долю в США, насправді не дуже легко. Виїжджаючи, багато з них не володіє англійською мовою, отримують шок, потрапляючи в інше культурне середовище. Ми бачили випадки, коли люди розуміють, що це не їхнє життя і повертаються додому. І, навпаки, багатьом подобається жити в США, вони знаходять цікаву роботу і після певного часу стають справжніми американцями.
Марина КАРАСЬОВА
9-04-2009, 11:22
Коментарів 0 Переглядів 14 569

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.