RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » «Люди не хочуть виборів, і я з ними солідарний»

Володимир Литвин – голова Народної партії та фракції у Верховній Раді – в ексклюзивному інтерв’ю "МБ" поділився баченням нинішньої ситуації в Україні.
– Чи зможе запрацювати нинішня Верховна Рада?
– Може, повинна і буде. Іншого виходу немає. І для цього не треба зациклюватися на коаліції. Я не вважаю, що якщо немає коаліції, то немає і Верховної Ради. Треба пропонувати рішення, відкинути другорядні законопроекти і зосередитися на вирішенні найгостріших проблем. Не підтримати такі рішення буде неможливо. Рахунок іде не на дні, а на години. Треба негайно братися за роботу, щоби врятувати майбутнє. Тому не розумію, чому парламент фактично припинив роботу на 10 днів. Навіть без спікера можна розглядати закони.
– Чи можна обійтися без дострокових виборів?
– В Україні триває боротьба за владу. Україну колотить, бо троє людей не можуть працевлаштуватися. Одна група політиків гуртується довкола Президента, інша – довкола прем’єр-міністра. І немає розуміння того, що треба об’єднатися довкола вирішення найгостріших проблем. Так уже в нас склалося, що спочатку ситуацію доводять до абсурду, а далі беруться рятувати країну. Треба забути про дострокові парламентські вибори і це дасть можливість парламенту діяти на перспективу, а не ухвалювати одномоментні рішення, які мають сподобатися виборцям. Люди не хочуть виборів, і я з ними солідарний. Півмільярда гривень, необхідних для проведення виборів, можна спрямувати на більш потрібні цілі.
– Що повинен зараз зробити парламент?
– Треба ухвалити закони, які б забезпечили підтримку діючого виробництва, розвиток внутрішнього ринку, підтримати фінансовий сектор, металургію, будівництво, які найбільше постраждали від кризи, обмежити ввезення імпортної продукції, якщо така сама виробляється в Україні. А також зробити все, щоби не втратити ринки колишнього СРСР. Також треба відкласти до кращих часів проблему НАТО. Сьогодні мають сказати своє слово люди, до яких дослухаються – науковці, інтелігенція, творчі люди, примусити владу схаменутися.
– Чи поділяєте ви думку, що країна йде до двопартійної системи, коли БЮТ і Партія Регіонів зможуть вирішувати долю уряду і парламенту?
– Штучна спроба створити двопартійну систему можлива. Адже владу на двох легше ділити, ніж враховувати інтереси всіх суспільних верств. У такому разі Україну знищать, розірвуть на частини. Сьогодні й без того Україна розділена, далі цей розділ може бути оформлено.
Щодо БЮТ і ПР, то саме вони несуть відповідальність за ситуацію, що склалася сьогодні в Україні. Бо БЮТ сьогодні при владі, а ПР була вчора. Усі негаразди – це не явище одного дня, вони проростали тривалий час.
– Яким є стан економіки сьогодні і що буде за кілька місяців?
– Стан економіки загрозливий, його прикрашають ті, хто несе відповідальність, і нагнітають пристрасті опоненти. Світової фінансової кризи в Україні люди ще не відчули. Прийшла лише перша хвиля страху за свої заощадження. Певною мірою люди заспокоїлися. А до лютого кризу відчують усі. Насправді Україна всі роки незалежності живе за умов кризи, яка стала повсякденним явищем, з негативом ми звиклися. Але наша економіка відкрита перед світом, окремі її галузі орієнтовані на експорт, тож скорочення експорту боляче вдарить по економіці, якщо не буде розвиватися внутрішній ринок. Але якщо будуть вживатися невідкладні заходи, важких наслідків можна уникнути.
– Що найбільше роз’єднує сьогодні Україну?
– Різниця між людьми на сході і заході насправді невелика. Людей турбують одні проблеми – ціни, тарифи, робота, зарплати, пенсії, охорона здоров’я, вони є першочерговими для всіх. Але вони не вирішуються, тож людям нав’язують політичні проблеми – зовнішньополітичних пріоритетів, мови, релігії, НАТО.
Є певні відмінності: державність, мова, патріотизм є більш вагомими у Західній Україні. А на Сході більш приземлені підходи. На жаль, на виборах сьогодні люди голосують не "за", а "проти", підтримують певні сили лише на противагу іншим, бо це свої. Розкол, штучно запроваджений 2004 року, не може так швидко минутися. Але якщо запрацює економіка, почнуть вирішуватися найгостріші проблеми, розподіл мине.
Ігор ДОВГАНЬ
27-11-2008, 11:07
Коментарів 0 Переглядів 8 380

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.