RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ілюзія миру

Він був одним із десяти тисяч, вбитих у цій неоголошеній і безчесній війні. Кожна її жертва – неначе маленька історія. Історія життя Леоніда Дергача дійсно унікальна. Батько двох синів, висококваліфікований юрист, кандидат наук і викладач в університеті, котрий полишив роботу та сім`ю, щоби за власним бажанням піти захищати країну. Як відзначила одна з його студенток, його поважали всі без винятку на факультеті. Вона також згадує, що Леонід ставився до кожного зі свої студентів як до рівного. У мирний час він надавав безкоштовні юридичні консультації. А пізніше, вже на фронті так само консультував і військових. Не дивно, що саме там Леонід отримав свій позивний "Академік".

Існує певний символізм у тому, що Леонід Дергач родом із Хотинського району Чернівецької області України, адже саме там розташована відома та давня Хотинська фортеця. У сімнадцятому сторіччі ця споруда у буквальному сенсі врятувала Європу від турецької армії. Через чотири сторіччя Леонід захищатиме свою країну вже від іншої загрози зі сходу. І так само, як Хотин відігравав виняткову стратегічну роль у захисті Європи, таке ж саме значення має й Авдіївка, у котрій Леонід Дергач нещодавно був убитий уламком граду прямісінько у серце.

Лише протягом декількох днів надзвичайних за своїми масштабами бомбардувань у місті Авдіївка було пошкоджено приблизно 150 будинків і вбито близько двадцяти військовослужбовців. Мали місце також жертви і серед мирного населення. Кричущим прикладом цинізму тих, хто обстрілював Авдіївку, був, зокрема, артилерійський обстріл ними місцевого центру гуманітарної допомоги. Але завдяки професійним діям місцевої влади, волонтерів і військових місто не перетворилося на "українське Алеппо". Вся країна брала участь у порятунку Авдіївки.

Ситуація, подібна до тієї, що у Авдіївці, цілком здатна знову повторитися у найближчому майбутньому. Так само, як і те, що такі обстріли можуть відбутися і в інших гарячих точках на Донбасі. Лише днями Авдіївку в чергове було обстріляно, під час чого одного цивільного було вбито та декількох поранено. Також зовсім нещодавно було вбито і трьох українських військових. Це свідчить про те, що ескалація на Донбасі буде продовжуватись, і що російська агресія проти України відбуватиметься і надалі. Також це сигналізує і про те, що агресор знову продовжуватиме обманювати, замітаючи власні сліди та граючи роль миротворця, залишаючись при цьому, насправді, війнотворцем. Він також робитиме спроби нав`язати власні правила, продовжуючи при цьому їх порушувати. Цей війнотворець знову надсилатиме свою зброю, артилерію та "гуманітарні конвої" до іншої держави. Так само як і відправлятиме сотні та тисячі "добровольців", котрі "заблукають" далеко від власних домівок чи "відправляться на канікули" до суверенної країни. Разом із тим, чимало з цих "туристів" знову без будь-яких почестей будуть поховані у безіменних могилах, у той час, коли тіла українських солдат зустрічатимуть зі свічками, квітами та словами "герої". А поки що молода країна продовжуватиме вчитися захищати себе та боротися за незалежність. Шкода лише, що заради цього Україна змушена втрачати найбільш видатних людей на війні, що веде проти неї інша країна, котра людей ніколи не цінувала. А у той самий час двоє маленьких синів Леоніда Дергача змушені будуть вчитися зростати без їхнього батька у світі, в котрому подолати зло не так вже й просто.

Захід поступово прощається з ілюзіями миру в Україні, поки у самій Україні прощаються з найкращими синами та дочками. І дуже хочеться сподіватися, що всі ці втрати не будуть даремними.

Максим КИЯК

Стаття опублікована у газеті Postimees (Естонія) 21 лютого 2017 року. Переклад матеріалу опублікований з дозволу автора.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Микола Кобилюк
21-02-2017, 11:55
Коментарів 0 Переглядів 2 276


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.