"Гроші – це міра вартості того, що ви робите для інших людей. Якщо ви приходите до ресторану, де чудово готують, а офіціанти швидкі, привітні та ввічливі, ви дасте офіціантам на чай і прийдете знову. Якщо ж ви так і не дочекалися офіціанта, поступово цей ресторан перестануть відвідувати, і його закриють". Так пояснював систему заробляння грошей співавтор бізнес-школи "Дітки-монетки" Сергій БІДЕНКО школярам у рамках проекту "Школа підприємництва та фінансової освіти".
У кожного з нас є якесь захоплення. Окрім задоволення, воно може приносити ще й гроші, каже Сергій Біденко: "Будь-яке захоплення може бути цінним з професійної точки зору. Якщо ви вмієте виготовляти гарні речі, шити, смачно готувати, стригти, робити масаж чи уколи, вирощувати квіти або розводити домашніх тварин, ремонтувати побутову техніку, писати комп’ютерні програми, грати в шахи, ходити в туристичні походи, займатися східними єдиноборствами або досліджувати історію міста, ці вміння можуть стати джерелом додаткового прибутку або навіть напрямком для вибору нової професії".
На заняття зібралися діти, які вже вміють економити гроші.
– Свої кишенькові гроші не витрачаю, – розповідає учень п’ятого класу гімназії №2 Ростислав ЛЄКАР. – Лише купую собі щось їсти, а решту відкладаю. Збираю на мобільний телефон. У майбутньому мрію стати мільйонером. Гроші хочу заробити на продажі дорогих машин, планую відкрити власний автосалон. Якби у мене був мільйон доларів, віддав би частину сиротам, а на решту купив собі машину, будинок і магазин.
– Гроші, які мені дають до школи, відкладаю – збираю на мотоцикл, – каже учень школи №25 Ярослав РОТАР. – Я вмію на ньому їздити. У майбутньому мрію стати кухарем. Мені дуже подобається готувати. Найкраще мені вдаються борщ та м’ясні страви. Батьки постійно просять мене приготувати щось смачненьке. Вважаю, що кулінарія – це мистецтво. Планую вступати до комерційного технікуму. Хотів би стати шеф-кухарем першокласного ресторану. Готуватиму для задоволення і щоби вистачало на життя.
Галина МАРКІВ
Як складати бізнес-планЯкщо ви вирішили розпочати власну справу – нехай зовсім маленьку, – вам знадобиться бізнес-план. Ось запитання, відповіді на які допоможуть спланувати розвиток справи.
Як виглядає моя бізнес-ідея? У чому її суть?
Спочатку викладіть своє бачення бізнесу на папері. Дайте собі відповідь на такі запитання: в чому унікальність цієї ідеї? Що я пропоную нового, чого ще немає на ринку? Хто буде покупцем? Чому мої покупці оберуть саме мої товари або послуги?
Які ресурси необхідні для того, щоб реалізувати ідею?
Що потрібно, щоб почати втілювати ідею, які засоби, матеріали?
Скільки часу знадобиться для підготовки старту? Без чого я зможу обійтися?
Які люди мені потрібні?
Чи варто мені ділити з кимось обов’язки? Хто з мого оточення може допомогти мені словом, справою чи прикладом? Це важливий пункт: поділивши з кимось обов’язки, ви отримуєте не лише напарника, а й однодумця, з яким можна вигадувати нові ідеї.
Яка моя особиста роль у втіленні цієї бізнес-ідеї?
Чого я хочу досягти через конкретний проміжок часу?
Скільки ви хочете заробити через місяць? Рік?
15-04-2011, 13:28
0
2 159