Нещодавно затвердили нову структуру тестових завдань для зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). По-перше, в тестах змінилася форма постановки завдань. Крім того, наразі інша і форма подачі цих завдань. Зараз їх подають суцільним текстом, а виділяють програму великі розділи, а іноді і підрозділи (раніше програми видавали у формі таблиці). Є незначні зміни і в програмах з окремих предметів. Так, у програмі з біології з’явилася нова тема про застосування екологічних знань у практичній діяльності. З програми ЗНО з англійської мови зникли вимоги до середнього, достатнього та високого рівнів знань. Абітурієнт має знати не менше 2000 слів.
Про зміни у новій програмі ЗНО та труднощі розповідає директор Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.
– Чи можуть ці зміни негативно вплинути на успішність при складанні тестів?– Зміни в нових програмах ЗНО незначні. Вони мають косметичний характер. Наприклад, у деяких програмах змістили акценти всередині розділів. Це те саме, що меблі в квартирі переставити місцями, але все одно весь комплект залишити. Тому на успішність складання тестових завдань ці зміни не вплинуть.
– Як краще готуватися до тестування?– Найдієвіше готуватися за допомогою шкільних підручників. Крім того, не зайвим буде пройти пробне тестування. Якщо абітурієнт з ним впорається, то і проблем у нього не виникатиме.
– У тестах змінилася форма постановки завдань…– Це не має стати проблемою. Якщо абітурієнт знає предмет, він обов’язково відповість на запитання, як би його не формулювали.
(М. Корпан)
20-01-2011, 12:26
0
2 028