Ні грошей, ні житла – на це найчастіше нарікають студенти чернівецьких вузів. У День студента ми поцікавилися, як їм живеться від сесії до сесії.
На думку студента БДМУ Павла, найважче людині, яка вступила до вузу, після закінчення школи адаптуватися до нового місця навчання. Хлопець каже, що викладачі університету вимагають багато вчити, на що він витрачає дуже багато часу.
– Важко добиратися на заняття з одного корпусу в інший, – каже майбутній медик. – Викладачі іноді не хочуть зрозуміти, що за 15 хвилин з одного кінця міста в інший доїхати майже нереально. А коли запізнюєшся хоча б на п’ять хвилин, викладач не дозволяє заходити до аудиторії.
Студентів-медиків непокоїть і вартість навчання: на спеціальності "лікарська справа" майбутні лікарі платять 14 тисяч гривень на рік. А ще студенти БДМУ скаржаться на те, що поселитися в гуртожитку важко.
Студент одного з факультетів ЧНУ Олексій розповів, що складання одного заліку минулої сесії йому обійшлося майже в тисячу (!) гривень. Хлопець каже, що про хабарництво цього викладача в університеті всі добре знають, але мовчать.
– Ні для кого не таємниця, що хабарництво є, – каже Олексій. – Не кажу про те, що абсолютно всі викладачі "скошують" зі студентів гроші за складання іспитів. Проте є багато таких, у яких без "фінансової підтримки" сесія не обійдеться.
Студент п’ятого курсу географічного факультету ЧНУ Дмитро ГУБКА вважає, що Болонська система, яку запровадили у вузі шість років тому, не виправдала себе. На його думку, студентам дають хорошу теоретичну базу, проте практики в них замало.
– Ще й досі не всі викладачі розуміють, що таке Болонська система, – каже Дмитро. – Якщо вирішили запровадити її, нехай роблять її досконалою, як, скажімо, в Європі.
Хлопець розповів, що на першому курсі отримував стипендію 135 гривень на місяць. Цих грошей йому вистачало на два тижні. Зараз він отримує майже 600 гривень стипендії, які витрачає за півтора тижні.
– За п’ять років стипендії зросли майже у п’ять разів, – каже хлопець. – А грошей як не вистачало, так і досі не вистачає: ціни на продукти теж підвищилися.
Микола КОБИЛЮК
Цифри 52 тисячі студентів навчаються у 34 вузах області.
52 відсотки з них навчаються за держзамовленням, 48 – на умовах контракту.
18-11-2010, 10:59
0
2 938