RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Чернівецьку гімназію №3 сміливо можна назвати інтернаціональною. Адже тут навчаються діти, чиї батьки – іноземці. Деякі із цих сімей жили за кордоном, але повернулися в Україну, щоби їхня дитина здобувала середню освіту з першого класу саме в українській школі. Інші ж мають можливість виїхати за кордон, проте залишаються на батьківщині – знову ж таки для того, щоби їхні діти навчалися тут. Чим так приваблює ці сім’ї наша освіта?

Школяр із Португалії заледве адаптувався в українській школі

Директор гімназії №3 Оксана ПОПАДЮК пояснює це так: за кордоном дитина наших емігрантів відвідує українську школу, в якій якість навчання часто буває нижчою. І потім такій дитині потрібно довго наздоганяти своїх друзів зі шкіл України, щоби зрівнятися з ними у знаннях.

– Два роки тому до нас вступив хлопчик, який раніше жив із батьками у Португалії, – роз­повідає директор. – Там він навчався в українській школі, але рівень навчання у ній був значно нижчим. Врешті батьки зрозуміли, що тут їхня дитина здобуде кращі знання, і переїхали в Україну. Але тут учневі довелося проводити елементарний лікбез, перший рік йому давався дуже важко. Він заледве адаптувався і зараз навчається на середньому рівні.
"Інший хлопчик, який приїхав із Франції, очевидно, не тягнув на рівень дев’ятого класу, до якого мав перейти, – розповідає Оксана Попадюк. – Тому мама погодилася, щоб її сина перевели до восьмого класу. І все одно учневі довелося дуже багато працювати, щоби наздогнати своїх однокласників".

– За кордоном переважно використовують методику тестування, – каже директор. – Вона часто передбачає вгадування, потрапляння пальцем у небо. Тоді як ми вчимо творчо мислити.

"Я навчаю доньку української мови, а чоловік – китайської"

Отож найкраще віддавати дитину до школи в Україні відразу, з першого класу, щоб їй по­тім не доводилося наздоганяти ровесників і переживати через зміну обстановки.

Це чудово зрозуміла буковинка Кармен ОПАЄЦЬ, яка прожила в Італії десять років. Там вона народила доньку Іларію. Проте, коли доньці настав час іти до школи, жінка повернулася в Україну – назавжди.

– Хочу, щоб Іларія навчалася в Україні – тут рівень освіти значно вищий, – переконана Кармен Опаєць. – В Італії донька прожила п’ять років, відвідувала дитсадок. Італійську мову вона, звісно, чула з народження, але паралельно я навчала її української.

Зараз Кармен Михайлівна працює в гімназії №3 вчителькою італійської мови, а її донька успішно навчається у першому класі.

Ще одна чернівчанка Мирослава ЧЖОУ вийшла заміж за китайця, з яким познайомилася у Чернівцях. У них народилася донька Віталіна. Її батьки віддали до української школи.

– Чоловік пропонував мені переїхати до Китаю, але я хочу, щоби Віталіна тут закінчила школу, – каже Мирослава. – Вона любить свій навчальний заклад, друзів. Не хочу псувати їй дитинство. А вже вищу освіту, гадаю, донька здобуватиме у Пекіні, звідки родом мій чоловік. Я навчаю Віталіну української та російської мов, чоловік – китайської. Також вона вивчає англійську та французьку мови.

"В італійській школі побачив, як діти сиділи під партами"

Чернівчанка Оксана УНГУРЯН на заробітках в Італії познайомилася зі своїм чоловіком – Джільберто ФОРТІ. У них народилася донька – Валерія Форті. Подружжя залишилося жити в Україні, й одна з причин цього – щоби донька здобула початкову освіту в українській школі.

– Італійські вчителі багато часу приділяють собі і значно менше – дітям, – вважає пан Джільберто. – Якось я прийшов до початкової італійської школи за своєю молодшою донькою і ще здалеку почув галас. Коли увійшов до класу, побачив, що моя донька та багато інших учнів позалазили під парти, затуливши вуха, а троє вчительок голосно сваряться. В Україні я таких випадків не зустрічав.

– А ось у середній школі в Італії є свої переваги, – зауважує пані Оксана. – Там навчання у початковій школі триває п’ять років. У загальній середній школі – три роки. А далі учень вивчає лише ті предмети, до яких має нахил. Тоді як у нас до кінця школи вивчають дуже багато різних предметів. Тому я була би не проти, щоби Валерія середню школу закінчувала в Італії, а потім вступила до Римського університету "Ла Сап’єнца". Це, погодьтеся, не наш буковинський вуз.
Галина МАРКІВ
18-11-2010, 10:15
Коментарів 0 Переглядів 3 618

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.