Уряд після акцій протесту студентів виключив із переліку платних послуг шість пунктів: оплату за проведення зовнішнього незалежного оцінювання, проведення пропущених лабораторних занять, переведення студентів до іншого вузу або на іншу спеціальність, надання за плату документів із читальних залів у неробочий час і вилучення частини бібліотечних фондів, які не використовують. Скасовано також плату за видачу архівних довідок, виписок із навчальних планів.
Окрім того, Кабмін встановив, що плату за користування Інтернетом, локальними мережами або базами даних буде встановлено лише для тих, хто не працює і не навчається в навчальному закладі. Також виключено плату за консультації. А за проведення курсів, факультативів, гуртків усе ще можуть стягувати плату.
Але у більшості чернівецьких вузів платних послуг немає.
– У нас платних послуг не було, немає і поки що не передбачається, – повідомив перший проректор ЧНУ Роман ПЕТРИШИН. – Хіба якщо з’явиться відповідний наказ Міносвіти – що ж, тоді ми їх введемо. У введенні платних послуг є і плюси, і мінуси. З одного боку, іноді корисно покарати студента-прогульника, але того, в якого є гроші. А якщо у нього у кишенях порожньо, він шукатиме можливості підзаробити, і не виключено, що робитиме це під час занять. Окрім того, гроші, стягнені зі студентів, треба буде якимось чином оприбутковувати, видати зарплатню викладачам. Це додаткова робота, тож доведеться розширювати штат бухгалтерії. Одне слово, введення платних послуг ми наразі вважаємо недоцільним.
Немає платних послуг і в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ.
– Наші студенти сплачують лише за навчання – ті, які вчаться за контрактом, – зауважує директор Тетяна ОРЕХОВСЬКА. – Брати плату зі студентів за інші послуги ми вважаємо неправильним. Щоправда, викладачі порушували питання про те, що вони витрачають свій час на студентів, які хочуть відпрацювати пропущені заняття. Але поки що про оплату за відпрацювання пропусків не йдеться.
А ось у Буковинському державному медичному університеті існує оплата – за відпрацювання пропусків семінарів та практичних занять із неповажних причин. Сума оплати – від 20 до 25 гривень за одне відпрацювання.
– Професія лікаря надзвичайно відповідальна, тож встановленням такої оплати ми хочемо студентів навчити, що майбутній медик не має пропускати заняття, – пояснює декан медичного факультету №2 Володимир ГЛУБОЧЕНКО.
– Все-таки ми з розумінням ставимося до студентів. Якщо вони пропустили заняття навіть не через хворобу, а через інші серйозні обставини, їм достатньо написати заяву, й оплачувати пропуск не потрібно. Щодо інших платних послуг, то, на мою думку, це зайве. (Г. Марків)
21-10-2010, 10:19
0
2 056