RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » Учасників тестування буде майже на тисячу менше

Яким буде зовнішнє незалежне оцінювання 2011 року? Чим воно відрізнятиметься від минулорічного? Про це ми запитали у директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана ТОМЕНЧУКА.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 15 грудня

– Богдане Михайловичу, чи 2011 року результати тестування залишаться визначальними під час вступу до вузів?

– Так. Наступного року зовнішнє незалежне оцінювання однозначно буде у такому ж форматі, як і раніше. Реєстрація на нього розпочнеться 15 грудня і завершиться 28 лютого. Як і раніше, під час вступу до вузів будуть враховувати середній бал атестата. А державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання проводитимуть окремо. На території, якою опікується наш центр (Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська та Чернівецька області), очікуємо приблизно 30 тисяч учасників тестування, тоді як минулого року їх було 38 тисяч. У Чернівецькій області розраховуємо 2011 року на 5,5 тисячі учасників тестування (2009 року на ЗНО зареєструвалися 7246 осіб, 2010 – 6411). Зменшення кількості вступників пов’язане з демографічною ситуацією.

– Чим відрізнятиметься ЗНО-2011 від ЗНО-2010?

– Тестування наступного року відбудеться з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська. Нововведенням є те, що до переліку предметів додали російську мову. Також визначено лише один обов’язковий тест – з української мови та літератури. Торік було обов’язковим тестування ще з одного з предметів (на вибір) – історії України або математики. Цього року ці предмети не вказано як обов’язкові.
Тести для зовнішнього оцінювання з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

– Чи стануть тести наступного року платними?

– Наразі мені про це невідомо. Але, якщо чесно, я в цьому дуже сумніваюся. Вартість тестування не така висока, щоби держава не могла за нього сплатити.

Пробне тестування коштуватиме 63 гривні

– Чи буде пробне тестування?

– Звичайно. Реєстрація на нього триватиме з 10 листопада по 10 грудня через Інтернет. Сесії пробних тестів відбудуться у два етапи – другого та дев’ятого квітня. Другого квітня можна буде пройти тестування з української мови та літератури, англійської, німецької, французької, іспанської мов, біології та фізики. Дев’ятого квітня – тестування з історії України, математики, хімії, географії, російської мови. Ціна пробних тестів зросте "аж" на одну гривню, тобто пройти пробне тестування з одного предмета коштуватиме 63 гривні. Результати аналізів показують, що вступники, які беруть участь у пробному тестуванні, на основній сесії ЗНО демонструють кращі результати. Тому рекомендую всім реєструватися на пробні тести.

– Як можна буде перевірити свої знання перед тестуванням?

– Наприкінці жовтня на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти стартує дуже цікава і корисна програма. У ній вступник може пройти тести, які були минулими роками – з 2007 по 2010 роки (можна обрати тести за будь-який попередній рік), і побачити, яким би він був за всеукраїнським рейтингом в обраному році. Ці тести не схожі, а саме ті, які справді були на зовнішньому незалежному оцінюванні минулими роками. Тож вступник, який перевірив себе у цій програмі, зможе побачити, яке приблизне місце у рейтингу він посяде і наступного року. Це ідея нашого центру, але взяти участь у програмі зможуть вступники з усієї України. Предмети – всі ті, з яких було тестування, окрім російської мови, оскільки це нововведення. Випробувати свої знання у програмі можна необмежену кількість разів. Щодо оплати, то вона буде символічною, у межах п’яти гривень. Жартуємо, що це для того, щоби наші програмісти мали на морозиво.

– Що порадите тим, хто проходитиме тестування 2011 року?

– Раджу насамперед добре опанувати шкільну програму, адже саме на ній базуються тестові завдання. Простого "натаскування" по завданнях у тестових збірниках мало.

Програми з тестових завдань до шкіл ще не надійшли

А тим часом програми зі ЗНО 2011 року до шкіл ще не надійшли. Немає ще й правил вступу до вищих навчальних закладів наступного року. Тож вчителі під час підготовки учнів до тестування поки що керуються минулорічним досвідом.

– Доки немає програм, ми готуємося до тестів за програмами минулого року, – розповідає директор Чернівецької гімназії №5 Тетяна МІНАКОВА. – Щотижня у нас є факультативи з тих предметів, з яких будуть тести. Сподіваємося, до початку листопада надійдуть програми та правила вступу до вузів, щоби діти вже знали, як готуватися. Бо хтозна, можливо, якийсь вуз визначить ще один обов’язковий предмет для вступу? Ми поки що не знаємо цього, але, тим не менше, готуємося. І, звісно, будемо реєструватися на пробне тестування, бо це справді потрібно. Щодо російської мови, то у нас є факультатив із цього предмета, який проводить вчителька світової літератури. Але, наскільки нам відомо, у нашій гімназії тестування з російської мови не складатиме ніхто. 
Галина МАРКІВ
19-10-2010, 11:56
Коментарів 0 Переглядів 2 267

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.