Обіцянки Міністерства освіти і науки про впровадження 12-річної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах "відвадили" від школи багатьох старшокласників. Велика кількість їх вирішила після закінчення 11 класу "втікати" до коледжів, училищ, щоби зекономити час.
Повернення ж до 11-річного терміну навчання повернуло до шкіл і учнів: у середньому третина тих, хто збирався покинути стіни альма-матер, передумала і залишилася у своєму навчальному закладі.
Учениця 10 класу чернівецького ліцею №1 Оля КАРП’ЮК планувала після дев’ятого класу вступати до економічного коледжу. Проте, почувши про повернення 11-річки, передумала і залишилася у рідному ліцеї.
– На момент закінчення 12 класу мені би було 18 із половиною років, – каже дівчина. – Це таки трохи забагато. Тому я хотіла вступати до коледжу, щоби зекономити час. Але тепер передумала. Наш ліцей дає дуже хороші знання, у ньому мені все знайоме, близьке, адже я навчаюся тут уже чотири роки. Крім того, у коледжі на лекції – по сотні студентів в одній аудиторії, і через це важко зосередитися. Щаслива, що тепер навчання триває 11 років. Тепер я можу спокійно навчатися у рідному ліцеї.
А ось інший десятикласник Станіслав РОМАНЮК відразу прорахував, що залишати ліцей після дев’ятого класу йому невигідно.
– У коледжі треба вчитися чотири роки, після того можна вступити на третій курс університету, але на платну форму навчання, – розмірковує Станіслав. – Тому вирішив, що з міркувань економії краще залишитися в ліцеї, незалежно від того, 11 чи 12 років триватиме навчання. Звісно, те, що повернули 11-річку, дуже добре. Коли ми з однокласниками про це почули, кілька днів ходили щасливі.
Зараз у ліцеї – 54 десятикласників, із них 12 тих, хто вирішив повернутися.
Повернулися учні й до чернівецької школи №1. Зокрема із 59 дев’ятикласників до десятих класів вирішили йти 24 учнів. Проте коли оголосили 11-річний термін навчання, до десятих класів повернулися ще семеро школярів. Ще троє перейшли сюди з інших навчальних закладів. Тож зараз у школі №1 – повноцінний десятий клас із 34 учнів.
– Звісно, це добре, що будемо навчатися 11 років замість 12, – переконана директор школи №1 Марія ГАЛУЗІНСЬКА. – Адже один рік нічого не вирішує, а ось школярам він здається зайвим. Ми щасливі, що учні вирішили повернутися до нашої школи. Дехто з них уже навіть документи подав до коледжу, але передумав і прийшов до нас. А інші учні, які вступили до навчальних закладів на платній основі, зараз жалкують про це і хочуть повернутися до нас, але вже пізно – гроші заплачено.
Галина МАРКІВ
8-10-2010, 10:52
0
2 493