У більшості рефератів, курсових та дипломних роботах студентів вдалося виявити мінімум 40 відсотків плагіату. Про це розповіла на прес-конференції директор Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ Тетяна ОРЕХОВСЬКА.
Зробити це вдалося завдяки комп’ютерній програмі обліку, збереження і порівняльного аналізу електронних текстів письмових робіт студентів "Антиплагіат".
Програма виводить на екран речення зі студентських робіт, які скопійовано з інших книг, і встановлює відсоток плагіату.
– Ми приєдналися до програми 2007 року і вирішили, що це справді непогана річ, – констатує Тетяна Ореховська.
– Ми часто стикалися з проблемами плагіату в студентських роботах, іноді вони збігаються на 100 відсотків. Під час захисту дипломних робіт студентів цього року ми завдяки програмі виявили мінімум 40 відсотків плагіату. Більшість робіт містила 60, 80, а то й більше відсотків списаного тексту. Роботи, у яких збіг виявився більшим, ніж 80 відсотків, ми змушували переписувати.
Окрім ЧТЕІ КНТЕУ, програмою "Антиплагіат" користується і юридичний факультет ЧНУ. Проте його декан Петро ПАЦУРКІВСЬКИЙ має до її роботи певні зауваження:
– Сказати, що програма цілком ефективна, було би обманом. Адже є один нюанс: користувачі самі складають інформаційний банк даних. Якщо порівняти обсяг тієї інформації, яку ми за останні три роки внесли до комп’ютера, і тієї, якою користуються студенти, то у нас – мізерна доля одного процента цієї інформації. Тому ми не можемо на сто відсотків визначити, чи списано роботу. Але тут діє психологічний аспект: студенти знають, що їхню роботу будуть перевіряти
Ініціатор впровадження програми на теренах нашої області – Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу.
– Вперше ми презентували "Антиплагіат" керівникам наших вузів 2006 року, проте тоді масово не зацікавилися нею, – розповідає голова правління центру Ігор КУХАРЧУК. – Як на мене, це дивно, адже жоден вуз на Заході не обходиться без такої програми. Вартість програми для одного робочого місця становить приблизно 20 тисяч гривень, щорічна абонплата – п’ять тисяч гривень. Вважаю, що це зовсім небагато. Чи справді впливає програма-"страшилка" на якість написання робіт, ми поцікавилися у студентів. Проте відповідь була однозначною: "Якщо хтось захоче списати, все одно спише, і ніяка програма не допоможе, – всі як один стверджували студенти. – Адже ми – народ хитрий, все одно щось вигадаємо. Все зараз можна вирішити за допомогою "валюти". (Г. Марків)
7-10-2010, 11:22
0
3 841