Минулого тижня оголосили результати першого Всеукраїнського конкурсу "Найкращий викладач української мови". Переможницею стала чернівчанка, викладачка української мови та літератури Чернівецького індустріального коледжу Тетяна Антонюк. Її суперниками були конкурсанти із 17 регіонів. Жінка каже, що й не очікувала на такий успіх. Адже до участі готувалася лише три дні.
Автор єдиного
в країні посібника "Українська мова за професійним спрямуванням"– Взяти участь у конкурсі такого рівня мені запропонували ще у січні, але я довго вагалася, – розповідає пані Тетяна. – Адже це перший в Україні та найпрестижніший конкурс серед викладачів української мови. – Але до участі в конкурсі по-особливому й не готувалася. Тільки зібрала всі свої напрацювання за останні майже тридцять років. Їх у мене назбиралося чимало.
Із багатьох досягнень Тетяни Антонюк можна виділити основне і найбільш корисне. Вона є співавтором єдиного в Україні посібника "Українська мова за професійним спрямуванням", який написала разом з колегами Людмилою Миколаївною Борис (Чернівецький економіко-правовий коледж) та Ольгою Степанівною Стрижаковською (Чернівецький медичний коледж БДМУ). А навчальні програми викладачки з української мови та літератури затверджені Міністерством освіти та використовують їх у всіх вищих навчальних закладах України.
Цікавинкою та новизною в роботі чернівецької викладачки є її нові задуми процесу проведення пар. Окрім широкого застосування мультимедійних пристроїв, на заняттях у Тетяни Антонюк можна й написати диктант під музику. Це зовсім не жарти. В архіві педагога є понад 100 аудіозаписів україномовних пісень сучасних естрадних виконавців. Процедура диктанту є досить простою та дуже захопливою. Коли в аудиторії звучить пісня, студенти слухають її, записують текст та визначають можливі помилки. Такий спосіб засвоєння граматики є дуже легким, а головне – цікавим.
– Найбільше студенти полюбляють писати музичні диктанти під пісні Ірини Білик та Оксани Білозір, – розповідає Тетяна Антонюк. – Такий спосіб викладу теми дає гарні результати. Учні більше розуміють предмет, а також із задоволенням відвідують пари.
Розробила електронні варіанти навчальних посібниківНагадаємо, Тетяна Антонюк працює викладачем у технічному вузі. І зацікавити вивчати українську мову та літературу студентів, яким ці предмети, можливо, ніколи й не знадобляться, нелегко. Проте троє студентів пані Тетяни після закінчення індустріального коледжу вступили на філологічний факультет Чернівецького національного університету.
– Моє основне завдання – зацікавити студента. Хочу, щоби вони вчилися не тільки задля оцінок чи просто тому, що так треба. Головне, щоби їм було простіше вивчати українську мову та літературу. Треба, щоби вони могли хоча би візуально бачити те, про що їм говорю.
Для цього викладач розробила електронні варіанти навчальних посібників. За допомогою спеціально облаштованого в кабінеті української мови та літератури мультимедійного проектора є можливість переглядати їх всією аудиторією.
На нагородження переможниця першого Всеукраїнського конкурсу "Найкращий викладач української мови" Тетяна Антонюк поїде до столиці наступного тижня. Проте привітання викладач приймає вже протягом тижня, але лише на словах. Премії за перемогу Тетяні Антонюк поки що ніхто не дав.
Як розповів директор Чернівецького індустріального коледжу Володимир Харина, на це поки що не вистачає коштів. Тому жодного матеріального заохочення викладач не отримає. Проте, як зазначив В. Харина, їй належить премія до Дня вчителя – півокладу. Як і всім викладачам коледжу.
Марина КОРПАН
Довідка
На Буковині в закладах освіти працює 19 тисяч 276 педагогічних працівників.
Із них у професійно-технічних закладах – 766 педпрацівників.
У вузах І-ІІ рівня акредитації – 1098 педагогічних працівників, із них 22 кандидати наук.
У вузах ІІІ-ІV рівня акредитації – 2380 викладачів (із них 188 докторів наук і 1002 кандидатів наук).
Молодий спеціаліст, який щойно прийшов на роботу, отримує 900 гривень зарплатні, а викладач із великими заслугами – до 1900 гривень.
А загалом вчителі мають середню зарплату 1200-1300 гривень.
1-10-2010, 09:51
0
4 170