Охочі стати священиками приїжджають до Чернівців навіть із Росії та Білорусі. Чернівецький православний богословський інститут, що на вулиці Марка Черемшини, із цього року запровадив для студентів денну форму навчання. Досі фахівців із богослов’я готували тільки заочно.
– На богословсько-педагогічному факультеті здобувають освіту хлопці і дівчата, які потім зможуть викладати християнську етику в загальноосвітніх школах, – каже отець Георгій, ректор Чернівецького православного богословського інституту. – Цей заклад не закритого типу, як духовні семінарії. Інститут не лише для тих, хто хоче стати священнослужителем, а й для тих, хто хоче отримати духовну богословську освіту.
На першому курсі – 30 студентів-стаціонарників. Готують фахівців не лише з богослов’я, а й із церковної журналістики. Також є спеціальність "англо-український переклад".
– Навчання з церковної журналістики не здійснюють у жодній із семінарій, – каже ректор. – Студенти приїжджають до нас з усієї України, а також навіть із Росії та Білорусі. Навчання у богословському інституті коштує три тисячі гривень за рік.
Окрім вищої освіти, ЧПБІ надає повну загальну освіту. При інституті діє приватна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
– Ми вже маємо перші три класи. Отримали ліцензію на 11 класів, – розповідає отець Георгій. – Дітям першого класу викладають англійську, німецьку, грецьку мови, латину. Мови вивчають одночасно. Готуємо майбутніх абітурієнтів для богословського інституту.
Навчання у школі розпочинають о 09.00, а закінчують о 17.00.
– Навчаються діти тільки з міста. Спочатку було мало охочих. Три роки тому було лише дев’ятеро першокласників, згодом – 12, а цього року – 15, – каже ректор. – Дітям викладають усі базові предмети із середньої школи. Додатково викладають Закон Божий, Біблійну історію, російську, грецьку мови та латину. Навчання трохи дорожче, ніж в інституті, адже викладачів працює більше. Якщо в інституті плата за місяць становить 300 гривень, то у школі – 500 гривень.
Ольга ГНІДАН
З історії вузу
Чернівецький православний богословський інститут, спадкоємець Греко-Східного богословського інституту, засновано 1827 року. Відкриття першого вищого навчального закладу відбулося 4 жовтня, у день народження імператора Франца-Йосифа.
1875 року на базі богословського інституту створили університет, із відкриттям якого інститут почав функціонувати як богословський факультет у складі семи кафедр.
Заклад проіснував на Буковині до 1940 року. За часів Радянського Союзу богословський інститут на Буковині не функціонував. Його було відроджено 1999 року.
Інститут уклав угоду про співробітництво з Афінським та Фесалонікійським університетами Греції, куди зараз направляє на навчання своїх студентів. У складі ЧПБІ відкрито богословсько-філологічний факультет, де діє вісім кафедр: богослов’я, перекладу, філології, церковної журналістики, гуманітарних наук, англійської, німецької та класичних мов.
23-09-2010, 09:42
0
4 154