Внутрішні туалети для дітей, холодна та гаряча проточна вода, фонтанчики з питною водою – увесь цей комфорт мав би бути в кожній школі. Таке завдання поставила Державна санітарно-епідеміологічна служба. "МБ" вирішив поцікавитися, чи зможуть школи до нового навчального року відповідати всім вимогам.
Як з’ясувалося, внутрішні туалети навіть для сільських шкіл тепер не рідкість. Наприклад, у школі села Подвір’ївка Кельменецького району туалет є як на вулиці, так і в середині.
– Крім того, райуправління освіти розпорядилося, щоби ми до першого жовтня зробили євроремонт ще в одному туалеті на другому поверсі, – розповідає директор школи Людмила ЖУКОТАНСЬКА. – Нас повідомили, що ми можемо замовляти матеріали для обладнання туалету, управління освіти все оплатить.
Сучасний туалет і душову обладнали навіть у Замогильній ЗОШ І-ІІ ступенів. Це школа-інтернат, яка знаходиться на хуторі, хоча офіційно належить до Дихтинецької сільради (Путильщина). Тут навчаються 52 дітей.
– Нам допомогли спонсори з Вінниці, – каже директор Василь ТЕРИН. – Туалет і душову ми обладнали влітку. Залишилося лише встановити бойлер у душовій. Туалет невеличкий, з одним унітазом, але для такої малої кількості учнів вистачить. Раніше діти ходили у вбиральню на вулицю і милися в тазику.
Немає внутрішнього туалету в Онуцькому навчально-виховному комплексі, що у Заставнівському районі.
– У нас чудова школа, – починає розмову директор Людмила КРИВОХИЖА. – А ось із внутрішнім туалетом – біда. Немає коштів. Районне управління освіти нам обіцяє допомогти, але поки що нічого не чути. Зате в їдальні є бойлер із гарячою водою, також у нас є питний фонтанчик.
Немає внутрішнього туалету і в Лужанській школі. Приміщенню школи – понад 100 років. У фундаменті тріщини. Вчителі та учні вже не можуть дочекатися, коли у Лужанах нарешті добудують нову простору школу.
– У нашій школі вже немає сенсу робити туалет, – каже директор Наталія СИДОРЕНКО. – Тож поки що учні, як і раніше, ходитимуть до вбиральні на вулиці, за 100 метрів від школи.
Щодо чернівецьких шкіл, то внутрішні туалети тут є всюди, крім школи №19.
Із гарячою водою для загального користування – проблема. У більшості шкіл є бойлер із гарячою водою в їдальнях – насамперед для потреб кухні. Щодо школярів, то для їхніх послуг – холодна вода з крана. Лише у чернівецькій школі №11 для учнів початкових класів встановили бойлер.
Питні фонтанчики також є не у всіх школах. Проте, за словами заступника начальника міського управління освіти Людмили СІРКО, питний режим організовано на сто відсотків, просто у кожній школі – по-своєму.
– Питні фонтанчики – це вже "вчорашній день", – каже Людмила Орестівна. – Зараз переважно у початкових школах та навчальних закладах нового типу встановлюють кулери. А для старшокласників у їдальнях є бачки з кип’яченою водою.
Начальник Головного управління освіти і науки ОДА Михайло БАУЕР каже: "Не у всіх сільських школах можливо облаштувати внутрішні вбиральні. Облаштувати каналізацію дорого – 20 тисяч євро для однієї школи. У нас 449 шкіл. Якщо ми за рік повністю обладнаємо по п’ять навчальних закладів у кожному районі, то за 10 років ми матимемо всі школи зразкові".
Галина МАРКІВ
26-08-2010, 10:56
0
4 930