Туалети з євроремонтом є навіть у віддалених сільських школах

у номері / освіта
4 962
0
Внутрішні туалети для дітей, холодна та гаряча проточна вода, фонтанчики з питною водою – увесь цей комфорт мав би бути в кожній школі. Таке завдання поставила Державна санітарно-епідеміологічна служба. "МБ" вирішив поцікавитися, чи зможуть школи до нового навчального року відповідати всім вимогам.
Як з’ясувалося, внутрішні туалети навіть для сільських шкіл тепер не рідкість. Наприклад, у школі села Подвір’ївка Кельменецького району туалет є як на вулиці, так і в середині.

– Крім того, райуправління освіти розпорядилося, щоби ми до першого жовтня зробили євроремонт ще в одному туалеті на другому поверсі, – розповідає директор школи Людмила ЖУКОТАНСЬКА. – Нас повідомили, що ми можемо замовляти матеріали для обладнання туалету, управління освіти все оплатить.
Сучасний туалет і душову обладнали навіть у Замогильній ЗОШ І-ІІ ступенів. Це школа-інтернат, яка знаходиться на хуторі, хоча офіційно належить до Дихтинецької сільради (Путильщина). Тут навчаються 52 дітей.

– Нам допомогли спонсори з Вінниці, – каже директор Василь ТЕРИН. – Туалет і душову ми обладнали влітку. Залишилося лише встановити бойлер у душовій. Туалет невеличкий, з одним унітазом, але для такої малої кількості учнів вистачить. Раніше діти ходили у вбиральню на вулицю і милися в тазику.

Немає внутрішнього туалету в Онуцькому навчально-виховному комплексі, що у Заставнівському районі.

– У нас чудова школа, – починає розмову директор Людмила КРИВОХИЖА. – А ось із внутрішнім туалетом – біда. Немає коштів. Районне управління освіти нам обіцяє допомогти, але поки що нічого не чути. Зате в їдальні є бойлер із гарячою водою, також у нас є питний фонтанчик.

Немає внутрішнього туалету і в Лужанській школі. Приміщенню школи – понад 100 років. У фундаменті тріщини. Вчителі та учні вже не можуть дочекатися, коли у Лужанах нарешті добудують нову простору школу.

– У нашій школі вже немає сенсу робити туалет, – каже директор Наталія СИДОРЕНКО. – Тож поки що учні, як і раніше, ходитимуть до вбиральні на вулиці, за 100 метрів від школи.

Щодо чернівецьких шкіл, то внутрішні туалети тут є всюди, крім школи №19.
Із гарячою водою для загального користування – проблема. У більшості шкіл є бойлер із гарячою водою в їдальнях – насамперед для потреб кухні. Щодо школярів, то для їхніх послуг – холодна вода з крана. Лише у чернівецькій школі №11 для учнів початкових класів встановили бойлер.

Питні фонтанчики також є не у всіх школах. Проте, за словами заступника начальника міського управління освіти Людмили СІРКО, питний режим організовано на сто відсотків, просто у кожній школі – по-своєму.

– Питні фонтанчики – це вже "вчорашній день", – каже Людмила Орестівна. – Зараз переважно у початкових школах та навчальних закладах нового типу встановлюють кулери. А для старшокласників у їдальнях є бачки з кип’яченою водою.

Начальник Головного управління освіти і науки ОДА Михайло БАУЕР каже: "Не у всіх сільських школах можливо облаштувати внутрішні вбиральні. Облаштувати каналізацію дорого – 20 тисяч євро для однієї школи. У нас 449 шкіл. Якщо ми за рік повністю обладнаємо по п’ять навчальних закладів у кожному районі, то за 10 років ми матимемо всі школи зразкові".
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують