Дехто з цьогорічних вступників став першопрохідцем, вступивши на щойно відкриті спеціальності. Зокрема в ЧНУ цього року з’явилися два нові напрями на факультетах прикладної математики та біології, екології та біотехнології. Ще одну нову спеціальність відкриють наступного року на філологічному факультеті.
Декан факультету прикладної математики Ігор ЧЕРЕВКО розповів, що на їхньому факультеті відкрили напрям системного аналізу.
– Такий напрям затребуваний сучасною економікою та виробництвом. Адже необхідно аналізувати перспективи розвитку підприємств, галузей, моделювати можливі ситуації, моніторити екологічне середовище, фінансову систему, – каже Ігор Черевко.
Все це вмітиме робити випускник спеціальності "системний аналіз". Такі спеціалісти затребувані в Києві, Харкові, Львові. Вони здебільшого працюють у фінансових структурах, адміністративних органах, великих корпораціях, які займаються прогнозуванням, вивченням ринків збуту товарів та перспективних напрямків і технологій.
– На спеціальності є 10 місць державного замовлення та ліцензія на 30 осіб. Хоча заяв цього року було приблизно 50, – розповів декан.
Також 30 студентів цього року навчатимуться за напрямом "біотехнологія".
– Ми відкрили таку спеціальність тому, що зараз дуже велику увагу приділяють харчуванню, тож треба вміти робити оцінку якості продуктів, а ще – вміти технологічно отримати ці продукти з різних природних джерел. Такими спеціалістами можуть бути тільки біотехнологи, – розповідає декан факультету біології, екології та біотехнології ЧНУ Михайло МАРЧЕНКО.
Випускники цієї спеціальності працюватимуть у лабораторіях із визначення генно-модифікованих організмів, на виробництві, де виготовляють продукти харчування.
– База для відкриття біотехнології в нас є завдяки співпраці з Колумбійським університетом США та з університетом Німеччини, – каже Михайло Марченко. – Ми отримали уже 59 заяв, державних місць лише 5, а ліцензія дозволяє набрати 30 осіб.
Ще одну нову спеціальність відкриють уже наступного навчального року на філологічному факультеті. На кафедрі журналістики планують готувати спеціалістів із видавничої справи та редагування.
– Останнім часом попит на цю спеціальність відчутно зріс, – каже завідувач кафедри журналістики Любов ВАСИЛИК. – Адже на вітчизняному видавничому ринку чимало друкованої продукції низького гатунку. Жодна книга, журнал, газета, теле- чи радіопередача, рекламний буклет не можуть вийти без редакторської праці. Спеціалісти цього профілю будуть корисні для книговидавничого ринку.
Марина КОРПАН
13-08-2010, 10:18
0
4 113