Майже половина – 40 відсотків – вступників подає документи відразу на дві-три спеціальності, розповів відповідальний секретар приймальної комісії Чернівецького національного університету Василь ХОЛОДНИЦЬКИЙ. Є й такі абітурієнти, які писали заяви на вступ на зовсім неспоріднені спеціальності.
Надія ПИНИЛО з Борщова Тернопільської області подала документи на три напрями: фізику, математику та вчителя початкових класів.
– Хочу бути вчителем початкових класів, – каже дівчина. – Але про всяк випадок подала заяви ще на дві спеціальності – а раптом не вступлю? Тим більше, я добре знаю точні науки. Вважаю, що абітурієнтові вигідно подавати документи відразу на кілька спеціальностей, але ось приймальним комісіям, мабуть, це не дуже зручно.
Зріс попит на хімію та філософію – Зросла кількість вступників на не надто популярні раніше напрямки, – зазначає відповідальний секретар. – Наприклад, на філософсько-теологічний факультет подали 383 заяви. Із них 36 абітурієнтів виявили бажання вступити на богословське відділення Київської православної академії. Зріс попит і на спеціальності хімічного факультету – понад 300 заяв. Щодо фізичного факультету, то всього сюди подали 427 заяв. Кількість охочих залежить від спеціальності. Наприклад, на "електронні пристрої та системи" – 36 заяв, "прикладну фізику" – 40. А ось на "радіотехніку" подали 93 заяви, "загальну фізику" – 102. Та загалом популярні напрямки, на які й раніше був попит: економіка, право тощо.
Щодо місць державного замовлення, то найбільше їх на українську мову та літературу (75), математику (60), фізику (48), історію (45), англійську мову та літературу (44), біологію (40). Зате на економіку – жодного бюджетного місця.
У Буковинському державному медичному університеті відразу на кілька спеціальностей заяви подає третина вступників, зазначає відповідальний секретар приймальної комісії Володимир ГЛУБОЧЕНКО.
– На "лікувальну справу" та "педіатрію" найбільша кількість місць державного замовлення – 146 та 25 відповідно, адже саме серед цих спеціальностей найгостріше відчувається дефіцит кадрів, – зазначає Володимир Глубоченко. – Тоді як "стоматологія" та "фармація" – переважно структури приватного сектора, тому кількість бюджетних місць тут обмежена (4 – на "стоматологію" та немає зовсім на "фармацію").
Від одного вступника – по шість заявЯк розповіли у Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ, майже всі вступники подають документи відразу на кілька спеціальностей, причому не лише до одного вузу (загалом можна подати заяви до п’ятьох вузів, до кожного на три спеціальності, разом – 15 заяв, – авт.). Окрім того, заяви на ту саму спеціальність на денну та одночасно заочну форми навчання рахують як одну.
– Тож від одного вступника ми можемо прийняти відразу шість заяв: три – на денну форму і три – на заочну, – розповідає заступник відповідального секретаря приймальної комісії Юлія ТАБЕНСЬКА. – Майже на всіх поданих сертифікатах є позначки інших вузів різних регіонів, тобто більшість вступників використовує всі шанси і подає документи до максимально дозволеної кількості вищих навчальних закладів.
Уже кілька років поспіль популярними залишаються спеціальності "менеджмент" (347 заяв), "міжнародна економіка" (301), "фінанси і кредит" (238), "туризм" (172) тощо. (Г. Марків)
Найпопулярніші спеціальності
(кількість поданих заяв)
Чернівецький національний університет
економічний факультет – 2587;
географічний – 1972, із них на "туризм" – 657 (на 90 місць ліцензійного обсягу);
факультет історії, політології та міжнародних відносин – 1961, із них на "міжнародні відносини" – 634 (100 місць), "історію" – 559 (100 місць), "політологію" – 363 (60 місць);
юридичний факультет – 1571;
філологічний – 1206, із них на "журналістику" – 313 (40 місць), "українську мову" – 441 (125 місць).
Буковинський державний медичний університет
"лікувальна справа" – 1184 (на 312 місць);
"стоматологія" – 350 (на 100 місць);
"педіатрія" – 493 (на 100 місць);
"фармація" (спеціаліст) – 157 (на 30 місць).
5-08-2010, 10:15
0
3 811