RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » «Стоїмо під університетом, як на Великдень»

Хмельничанка Галина разом із дочкою Надією виїхали з Хмельницького о 02.00, щоби вранці прибути до Чернівців. Надія вступає на біологічний факультет ЧНУ на спеціальність "Біохімія". Тож 21 липня записалася у чергу, щоби наступного дня здати документи.

– Дочка вже працює, але хоче здобути вищу освіту за спеціальністю. Вступає на заочне відділення, – розповідає матір.
Щоби не прогавити чергу, батьки та абітурієнти змушені вартувати під університетом і вдень, і вночі. Ніч проводять хто як – хтось на стільчиках дрімає, а хтось у авто відпочиває. Головне – не пропустити перекличку. Щоби не позбутися порядкового номера у черзі, на місці потрібно бути о 19.00, 00.00, 03.00 та 06.00.

Впускають по десятеро осіб
і лише за списком


Зо два десятки вступників в обідню пору 21 липня розмістилися у сквері біля університету – дехто навіть спить долілиць на траві. Інша ж частина штурмує ворота ЧНУ. Протиснутися крізь натовп батьків – марна справа, якщо ти не співробітник або студент університету. Тому для охочих потрапити на територію не з метою здачі документів відкривають сусідні ворота. Відчайдушні батьки і там намагаються протиснутись.

– Пустіть, будь ласка, без черги, – просить мати охоронця. – Ми ще з учорашнього вечора записалися. Усю ніч стояли, не спали. Сьогодні у дочки день народження – гості повин­ні прийти о 18.00. А іменинниці не буде! Боїмося, що не встигнемо.

Проте правила суворі – на територію університету впускають по десятеро осіб і лише після виклику чергової, яка зачитує прізвища з зошита.

Мешканець села Динівці Новоселицього району Мірча ГУЦКАЛ нарікає: "Стоїмо тут, як на Великдень! Ось було би так, як за кордоном: такого-то числа о такій-то годині прийшов і здав документи. Тоді черг не було б".

Щоби записатися, родина Мірчі вчора прибула до університету о 06.00 власним авто. Дочка Альона, яка планує здобувати вищу освіту на педагогічному факультеті за напрямком "Психологія" або "Вчитель молодших класів", отримала порядковий номер 158. Із ним вона уже сьогодні зможе потрапити до приймальної комісії.

– Щоби вистояти чергу, запаслися харчами. Молодша дочка напекла пиріжків. А син пляшку з водою поставив у холодильник, щоби хоч до обіду була охолодженою, – каже Мірча Гуцкал.

Iнколи приймальна комісія працює далеко за північ

Коли муки стояння у черзі під воротами вже позаду, абітурієнти займають місця на стільчиках на першому поверсі п’ятого корпусу. Щоби пройти "перше" коло та дістатися вхідних дверей до сходів, які ведуть на другий поверх, вступники чекають півгодини. А вже на другому поверсі абітурієнти між собою жартують, що грають у гру під назвою "Стільчик" – кожні 10-15 хвилин пересуваються на одне місце. Коли вже потрапляють безпосередньо у залу для здачі документів, на процедуру витрачають 30-40 хвилин.

– Тут уже спокійно. Ніхто не б’ється за місце, а поступово просуваються у черзі, – каже один із членів приймальної комісії. – Такого божевілля, як три роки тому, коли батьки буквально зносили дітей із ніг, намагаючись пропхатися до сходів на другий поверх корпусу, вже немає. У приміщенні перебувають лише абітурієнти.

Працівники приймальної комісії розповідають, що офіційно робочий день триває з 09.00 по 17.00, проте реально приходити на роботу доводиться о 08.30, а йти майже опівночі.

– Першого дня вступної кампанії, 15 липня, закінчили приймати документи о 01.15. Наступного дня – о 23.40. У вівторок, 20 липня, – о 22.05, – кажуть працівники. – О 17.00, коли офіційно закінчується робота приймальної комісії, всіх чернівецьких, які не встигли подати документи, просимо прийти наступного дня. А всіх іногородніх намагаємося прийняти. Якщо дитина приїхала з Путильщини лише на день, ми не можемо відмовити.
Ольга Гнідан

Коментар
"Щодня університет приймає до тисячі заяв"
Михайло БАУЕР, начальник Головного управління освіти і науки ОДА:
– Прийом документів – некерований процес. І ми це бачимо на прикладі ЧНУ. Процес некерований ніким – ні вузом, ні органами управління освіти. Потрібно робити висновки щодо скорочення терміну прийому документів. Ситуа­ція, яка склалася, пов’язана з тим, що ЗНО було проведене після завершення навчання у школах. Таким чином "вкрали" два тижні у вузів на прийом документів. Чому такий великий наплив саме до ЧНУ? Університет – базовий вуз в області, тому абітурієнти прагнуть подати документи насамперед сюди. Станом на 21 липня університет прийняв 8735 заяв. Тобто щодня приймають більше тисячі абітурієнтів. Гадаю, до 31 липня усі встигнуть здати документи. 
22-07-2010, 10:07
Коментарів 0 Переглядів 4 047

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.