Через 12-річну систему освіти більшість дев’ятикласників не хоче залишатися у школі ще на три роки.
Наступного навчального року до десятих класів підуть 55 відсотків школярів. Такі попередні дані повідомили в Головному управлінні освіти ОДА. Для порівняння, торік до десятих класів планували переходити 64 відсотки.
У Чернівцях ситуація ще цікавіша: тих, хто хоче залишатися у десятих класах, лише 42 відсотки, інших 52 відсотки учнів ідуть зі шкіл.
– Та це лише попередні дані, – зазначає заступник начальника міського управління освіти Людмила СІРКО. – Точну кількість будемо знати у серпні. Однозначно певна частина тих, хто хотів залишити школу, повернуться назад. Адже у коледжах, училищах ліцензійний обсяг не збільшився. Тож усі школярі не зможуть туди вступити.
У деяких школах десятих класів не буде взагалі. Наприклад, у Чернівецькій школі №2 із 28 дев’ятикласників залишитися у десятому класі виявила бажання лише половина. А для формування класу потрібно мінімум 25 учнів. Тож учні, які залишилися, перейдуть завершувати навчання до інших навчальних закладів.
– Звісно, шкода, що не буде десятого класу. Все ж нестачу учнів ми не відчуємо, адже у нас набирають три перші і три четверті класи, – розповіла директор школи №2 Оксана ПОКАЛЬСЬКА.
А ось у школі №5 із 87 випускників дев’ятих класів у школі залишаться приблизно 50. Серед них – усі 16 відмінників, які отримали свідоцтва з відзнакою. Директор школи Світлана ЖУКОВСЬКА розповідає, що за кожного учня боролася до останнього, переконувала їх та їхніх батьків, що найкраще все ж довчитися у школі.
– Наш атестат про повну загальну середню освіту – це єдиний документ, який має вагу у світі, – вважає Світлана Володимирівна. – Він дає право вступати до вузу будь-якої країни без перескладання. У нас є багато дітей, які потрапили за кордон із дипломами про закінчення училищ, але не змогли вступити до закордонних вузів через відсутність шкільного атестата.
Випускник дев’ятого класу школи №5 Костянтин ЄМЕЛЬЯНОВ вирішив залишатися у десятому класі: "Директор поговорила зі мною та батьками і переконала, що закінчити школу вигідніше, ніж кудись вступати після дев’ятого класу".
– Школа – це чудове місце для навчання та спілкування, – вважає випускниця дев’ятого класу школи №5 Інна ЛИСЕНКО. – Але у мене інший шлях, тому я не буду залишатися у десятому класі. Планую вступати до Буковинської державної фінансової академії.
Галина МАРКІВ
24-06-2010, 15:17
0
3 547