RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » На тестах з англійської школярам «підклали свиню»

Багато учасників тестування з англійської мови засмучені – тестові завдання для них виявилися надто складними. Перевіряючи вдома відповіді, вступники виявили чимало помилок. Причому це стосується і випускників навчальних закладів із поглибленим вивченням англійської мови.

"Найкращі учні зробили до 15 помилок"

– Тести дуже складні, – зізнається випускниця гімназії №4 Юлія. – Таке враження, що перевіряли не випуск­ників шкіл, а дипломованих мовознавців. Окрім того, багато завдань просто недолугі. Наприклад, про тунець і помідори. У тесті було запитання: "Для покращення пам’яті треба їсти тунець і зелені овочі. Отож, що краще їсти – тунець чи помідори?" Багато хто взагалі не зрозумів, про що йдеться. Я усе життя вчила англійську мову, витратила багато грошей на репетиторів, і тут підсунули таку "свиню"…

– Тести дуже-дуже складні, – переконана викладач англійської мови курсів іноземних мов Галина ВОРОНКА. – Однозначно, не для випускників 11-х класів, навіть із поглибленим вивченням англійської мови. Тут надзвичайно складна лексика, а логіка для розв’язання цих завдань взагалі має бути "залізобетонна". У тестах були завдання, які потребують не так володіння англійською мовою, як знання змісту детективних романів. Наприклад, треба було з речень-описів визначити, про кого з героїв детективних романів йдеться. І міс Марпл (персонаж детективів Агати Крісті) описували не так, як про неї всі знають – літню жінку, яка постійно щось в’яже, захоплюється квітами тощо, а як людину, яка боролася за гендерні права.
Такої ж думки вчителі англійської мови спеціалізованих шкіл.

– Не зовсім розумію, що мав на меті перевірити цей тест, але очевидно не знання шкільної програми, – зізнається вчитель-методист ан­-глійської мови гімназії №4 Віра СКЛАДАН. – Тут виявилося багато технічних помилок, які збивали дітей з пантелику. Також у текстах було багато американізмів. А ми вивчаємо класичну англійську мову. Окрім того, тексти допускають до трьох відсотків незнайомих слів, але не в тих місцях, де треба знайти відповідь. А тут було по три рядки речень, в яких діти зовсім нічого не розуміли. Цього року в нас надзвичайно сильний випуск, тому я сподівалася на гарні результати. Але переглянувши чернетки з тестів, була розчарована: найкращі учні, які добре володіють мовою, зробили до 15 помилок. Ми з колегами погоджуємося з думкою, що навіть п’ятий курс факультету іноземних мов мав би труднощі з розв’язанням цих тестових завдань.

Зважаючи на протести абітурієнтів, міністр Дмитро Табачник звернувся до Українського центру оцінювання якості освіти з вимогою надати відповідні роз’яснення ситуації, що склалася. На що центр дав відповідь, що тести укладено відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання з цього предмета. Завдання цього тесту розробляв колектив авторів, серед яких – троє вчителів та двоє викладачів вищих навчальних закладів. Оцінюючи рівень складності завдань, експерти визначають, що 20% із них можна віднести до категорії "легкі", 43 відсотки – "середнього" (оптимального) рівня, 37 відсотків – "складні".

Розмови про складність – вигадки репетиторів?

– Зарано панікувати, вар­то дочекатися результатів тестування, – переконана голова правління мережі "Опора" Ольга АЙВАЗОВСЬКА. – У будь-якому випадку оцінка за результатами зовнішнього незалежного оцінювання є рейтинговою, тобто демонструє знання учасника ЗНО порівняно з рештою вступників. Це означає, що 200 балів набере той абітурієнт, який серед решти вступників правильно відповість на найбільшу кількість запитань. Таким чином 200 балів за тестування – це не обов’язково правильні відповіді на всі запитання бланку А та максимальна кількість балів за творче завдання бланку Б. Це лише найкращий результат із усіх тестових робіт.

Директор Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти Богдан ТОМЕНЧУК вважає, що розповіді про надмірну складність тесту з англійської мови – вигадки, які поширюють репетитори з англійської мови.

– Просто репетитори взяли гроші, а належних знань не дали, – коментує Богдан Михайлович. – Давайте не будемо порушувати це питання, адже ніхто не оцінює складність вступних іспитів до вузів. То чому тут усі взялися критикувати тестові завдання, які повністю відповідають шкільній програмі?

За словами координатора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти по Чернівецькій області Валентини ЖУКОТИНСЬКОЇ, тести з англійської не були надто складними.

– За результатами перевірки тестів з англійської мови, лише у 30 відсотків не зараховано творчі завдання, – каже координатор. – Решта 70 відсотків відповідей повноцінно оцінено. Це відповідає нормі, схожі результати ми отримали і з української мови та літератури. Тобто учасники загалом впоралися з тестами. (Г. Марків) 
17-06-2010, 10:32
Коментарів 0 Переглядів 3 710

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.