Завітавши до другого корпусу Чернівецького училища мистецтв імені Сидора Воробкевича, кореспондент "МБ" побачила цікаву картину. Просто у коридорах та на сходах сиділи акордеоністи і, поклавши перед собою пюпітри з нотами, вивчали композиції. Неподалік вправлялися у грі трубачі.
Запитую одного з акордеоністів, скільки часу він так займається.
– Та відколи тут навчаюся – вже чотири роки, – відповідає студент четвертого курсу Михайло ЛИС. – Іноді приходжу пограти ввечері, тоді немає занять, є вільні класи. Гамір заважає, але я вже звик. Взимку в коридорі грати трохи холодно. Пробував одягати рукавиці, але незручно. Що вдієш, якщо всім аудиторій не вистачає?
– Відколи існує наше училище, тут так займалися, – каже викладач-методист Петро КРАВЧУК. – Це трохи заважає роботі у класах, важко зосередитися. Дехто з учнів приходить сюди о 07.00, доки немає уроків, і займається у класах.
– У коридорах займаються у всіх музичних навчальних закладах, у тому числі й у консерваторіях, – коментує заступник директора з навчальної роботи Чернівецького училища мистецтв імені С. Воробкевича В’ячеслав МИХАЛЬЧУК. – А в деяких закладах духовики грають навіть у підвалах, бо їх найбільше чути. Та й сам я колись грав під горищем. Що вдієш, усіх учнів неможливо забезпечити класами. Зазвичай у коридори відправляють духовиків та народників – фортепіано ж у коридор не винесеш. Усього у нас 52 духовиків та 59 народників, а класів значно менше, тому й змушені таким чином вирішувати ситуацію. А коли зовсім потеплішає, учні зможуть грати і на вулиці. У класах – подвійні двері, щоби гамір не заважав проводити заняття. Окрім того, я планую розклад занять таким чином, щоби треті та четверті курси могли займатися вранці, а перший та другий курси – після обіду. Звісно, було б добре, якби у нас був ще один корпус, щоб учні мали більше вільних класів. (Г. Марків)
8-06-2010, 10:01
0
4 691