З наступного навчального року деякі професійно-технічні училища області навчатимуть нових професій. Зокрема у професійно-технічному училищі №8 запроваджують навчання за фахами "покоївка", "черговий по поверху", "адміністратор". Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки започатковує навчання на слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування.
Про це розповіла начальник відділу професійно-технічної освіти, ліцензування та акредитації Головного управління освіти ОДА Олександра ОНУФРАШ.
– Навчання за новими професіями запровадили відповідно до потреб роботодавців та ринку праці області, – пояснює Олександра Онуфраш. – Фахівців із зазначених професій замовили конкретні установи. Зокрема постійними нашими замовниками є будівельні організації, деревообробні підприємства. Буковина розвивається як туристичний край, у сфері ресторанного бізнесу, тож не дивно, що виникла потреба у фахівцях цих професій.
Зараз ми здебільшого готуємо висококваліфікованих робітників, які одночасно здобувають дві і більше професії. Зазвичай це споріднені професії, такі як кухар-кондитер, коваль-електрозварювальник, покоївка-черговий по поверху. Окрім того, деякі професії об’єднують – наприклад, електрозварювальників або трактористів-машиністів також навчають керувати автомобілем.
За словами директора Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Савелія ОДАЙСЬКОГО, впровадження навчання за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування – ініціатива самих роботодавців.
– Сучасна автомобільна техніка потребує фахівців, які зможуть підключити у транспорті аудіосистему, зробити комп’ютерну діагностику системи запалювання, встановити ксенонове освітлення, сигналізацію, а також систему відеонагляду, – пояснює Савелій Іванович. – Звичайний електрик усього цього не зробить. Автоелектрикові, як коротко можна назвати нову професію, це під силу. Замовили їхню підготовку сервісні центри автомобільної техніки марок Toyota, Nissan, Opel тощо.
За словами директора, обсяг набору на нову професію – до 30 осіб.
– Ми вже набрали 15 учнів, це діти сервісних працівників, – каже Савелій Одайський. – Вони навчатимуться безкоштовно, окрім того, деякі фірми зобов’язалися фінансувати виплати до стипендій найкращим учням за умови, що вони після закінчення училища будуть працювати саме у них.
Галина МАРКІВ
21-05-2010, 10:22
0
14 235