Цього року 18 вузів першого-четвертого рівнів акредитації здійснюють підготовку фахівців із повною або неповною економічною освітою. Планується випустити 4802 економістів. А ще цього року навчальні заклади мають випустити 1130 юристів. Про це сказав новий начальник Головного управління освіти й науки облдержадміністрації Михайло БАУЕР на своїй першій після призначення на посаду прес-конференції.
– Маю великий сумнів, чи потрібно нам стільки юристів та економістів. Яким рівнем знань вони володіють? Хто їх навчає? Ось неповний перелік питань, на які маємо дати відповідь, – зауважив М. Бауер. – Аналогічна вакханалія існує і в інших навчальних закладах. Ми повинні привести ліцензований обсяг підготовки спеціалістів до реальних потреб. Хоч зробити це буде надзвичайно важко. Бо, як правило, ліцензовані об’єми ухвалює Міністерство освіти і науки, інколи всупереч волі й рішенню управлінню освіти. Моя задача зробити все, щоби так не відбувалося, і всі відкриття нових спеціальностей (додатковий набір, збільшення ліцензованого обсягу) погоджували з управлінням освіти. Не виключено, що кількість вищих навчальних закладів зменшиться.
– Я зустрічався із професорсько-викладацьким складом Чернівецького національного університету, із ректором. Ми домовилися, що базовим вузом в області є національний університет, і всі зусилля управління освіти будуть направлені для забезпечення його абітурієнтами. Бо тут є відповідна база і професорсько-викладацький склад. Мені дуже шкода, що у деяких вузах області є один-два доценти, і вони вже називають себе вищим навчальним закладом. Надалі ми будемо обмежувати кількість цих "вузів".
(Г. Марків)
20-04-2010, 14:00
0
4 877