Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Послуги | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
У правилах вступу до вузів – зміни. Деякі з них – досить суттєві.

 Вступники мають право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, виданий 2008, 2009 або 2010 року (хоча абітурієнт не позбавляється права проходити зовнішнє незалежне оцінювання щорічно).

 Абітурієнтам, які отримали повну загальну середню освіту 2007 року й раніше, дозволено брати участь у конкурсі на заочну форму навчання за результатами тестів, або за результатами вступних випробувань із конкурсних предметів у вузі при вступі на навчання без відриву від виробництва.

 Особам, які не атестовані з української мови та літератури, надано право складати вступний екзамен із тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті.

 Регламентовано кількість вузів і напрямів підготовки (спеціальностей), куди вступник може подати заяву (не більше п’яти вузів і не більш ніж на три спеціальності).

 Для вступу треба подати три сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти.

 Надано право вузу допускати до участі в конкурсі абітурієнтів із сертифікатом, кількість балів якого з непрофільних предметів нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів із профільних предметів становить не нижче 170 балів із кожного предмета;

 Передбачено врахування середнього бала атестата з округленням до десятих частин бала (за 200-бальною шкалою). Тож тепер, щоби стати студентом вищого навчального закладу, потрібно набрати максимум 800 балів (600 – із трьох тестувань і 200 – середній бал атестата).

Про нові правила вступу "МБ" поспілкувався з директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богданом ТОМЕНЧУКОМ:

– Богдане Михайловичу, чи правильно те, що випускникам надано право подавати сертифікати минулих років?

– Це ставить абітурієнтів у нерівні умови. Уявіть, ви цього року закінчили школу й вперше складаєте тести. А я, наприклад, закінчив школу ще 2008-го року й здавав тести вже тричі. Тож зараз я можу вибрати з-поміж усіх своїх результатів найкращий і подати його до вузу. Тоді як у вас такого вибору немає – ви подаєте той єдиний результат, який у вас є.

– А що думаєте з приводу врахування середнього балу атестата при вступі?

– Ми вже це проходили. Середній бал атестата елементарно організовується. Цього року ще сяк-так, а наступного розпочнеться гонитва за середнім балом атестата.

Я вже не кажу про те, що між оцінкою 11 балів у справді елітному навчальному закладі та в школі з меншими вимогами є суттєва різниця.

– Ще одне полегшення для цьогорічних вступників – тим, хто не атестований з української мови, надано право складати вступний іспит з тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті. Чи слушно це?

– Погляньте на демократичну Німеччину. Там нізащо не станете студентом, доки не складете іспит з німецької мови, навіть якщо ви – іноземець. Абітурієнта можуть "квасити" хоч десять років, але доки він не складе іспит з державної мови, не вступить до вузу. І це правильно.

– Цього року абітурієнтів обмежили в кількості вступних заяв.

– Це означає відрізати дітей із провінцій від столиці. Бо, маючи можливість подати заяви лише до п’яти вузів, абітурієнт добре подумає, чи варто йому пробувати свої сили в столичному. І, найімовірніше, не наважиться, знаючи, що конкурс там дуже високий і він може не пройти. Абітурієнт подасть документи до вузів сусідніх областей, туди, де буде відчувати якісь конкурсні гарантії. Тож таке нововведення обмежує права людини. 
Галина МАРКІВ

Що думають у вузах?
"Минулорічні сертифікати можуть виявитися підробками"
А що з приводу нових правил вступу думають голови приймальних комісій вузів?

Василь ХОЛОДНИЦЬКИЙ, голова приймальної комісії ЧНУ, про допуск до участі в конкурсі абітурієнтів із сертифікатом, кількість балів якого з непрофільних предметів нижче 124 балів:
– Уявіть, ви вступаєте на хімічний факультет. Вам потрібно скласти тестування з трьох предметів – профільних хімії та математики й з української мови. Якщо на тестуванні з хімії та математики у вас буде результат вище 170 балів, ви можете бути зарахованими, навіть якщо, наприклад, з української мови та літератури результат буде нижчим 124 балів. У цьому випадку Міносвіти пішло назустріч тим, хто погано знає українську мову, насамперед це стосується національних меншин. Для абітурієнтів таке нововведення, можливо, і добре, а ось для розвитку державної мови – не дуже…

Про обмеження кількості вступних заяв:

– Певною мірою це полегшує роботу приймальної комісії. Бо торік абітурієнти для перестрахування подавали документи й на 20, і на 50, і навіть на 80 (!) напрямків підготовки. А це все-таки перебір – бо невже людина може відчувати потяг відразу до 80 спеціальностей? Можливо, це й трохи обмежує права абітурієнта, але, наприклад, колись взагалі можна було подавати документи лише на одну спеціальність.

Володимир ГЛУБОЧЕНКО, голова приймальної комісії Буковинського державного медичного університету, про дозвіл подавати сертифікати минулих років:

– Це ускладнить роботу приймальних комісій. У нас буде база перевірки цьогорічних сертифікатів, тож ми зможемо виявити підробку. А ось щодо минулорічних сертифікатів, то невідомо, чи буде в нас база для їхньої перевірки. Тож не виключено, що деякі документи можуть бути фальшивими. 

Думки
"Правила гри не можна змінювати наприкінці"
Рішення про врахування середнього бала атестата викликало чимало дискусій. Як позначиться воно на абітурієнтах? Про це ми запитали вчителів і учнів.

Анжела КАРIМОВА, вчитель історії школи №5:
– Такі рішення не приймаються на "фінішній прямій", перед закінченням школи. Адже діти орієнтувалися на предмети, з яких складатимуть тестування.
Нововведення треба приймати завчасно. Цьогорічні десятикласники вже тепер мають точно знати, що їх чекає при вступі наступного року. Бо деякі з них відтепер починають готуватися. Немає в нашій освіті системності. 

Віктор ШИМАНСЬКИЙ, директор гімназії №1:
– Не можна змінювати правила гри наприкінці. Діти дізналися про це запізно, і часу підтягнути свої оцінки в них вже немає. Окрім того, ми йдемо до профільного навчання, тобто учні будуть поглиблено вивчати обраний ними предмет і відійдуть від того, що їм не надто потрібний. А врахування середнього бала атестата змушує школярів приділяти увагу й іншим предметам. 

Владислав КОВАЛЬ, директор школи №12:
– Учень повинен знати всю навчальну програму. Зараз активно впроваджується профільне навчання. Але це не зовсім правильно. Бо профіль дитина обирає ще в сьомому класі й обраний предмет вчить протягом наступних років. Але хто знає, чи в старших класах школяр не відчує нахил до зовсім іншого предмета? Тому я за те, щоби однаково приділяти увагу всім дисциплінам. А врахування середнього бала атестата сприятиме тому, що школярі вчитимуть усі предмети. 


Офіційно

Богдан ПОТУРНАК,
головний спеціаліст міського управління освіти:

– Щоби попередити можливі неправомірні спроби покращити результати шкільного атестата, ми видали наказ про об’єктивні критерії оцінювання учнів. Також ми будемо особисто стежити за тим, щоби в класних журналах не було виправлень, перевірятимемо, чи правильно підрахований середній бал атестата. 

"З нами експериментують, як із кроликами!"
Людмила КУЗИК, учениця 11-го класу школи №6:
– Мені дуже подобається те, що врахують бал атестата. Бо я навчаюся на "відмінно" з першого класу. У мене переважно 11 та 12 балів, тож у 200-бальній системі в середньому мала би набрати приблизно 190 балів.
Але чимало моїх знайомих, які вчаться не так успішно, цим не задоволені. Вони нарікають на те, що їм про нововведення сказали надто пізно й вони не встигнуть підтягнути оцінки.
Ми ніколи не знаємо, чого чекати. Над нами експериментують, як над кроликами! n

Як вирахувати середній бал атестата
Зробити цей розрахунок доручили керівникам шкіл і записати до шкільного журналу в розділі "Зведений облік навчальних досягнень". Якщо ж вступник закінчив школу кілька років тому, такий розрахунок йому зроблять у тому вузі, до якого він подає документи.
Середній бал атестата вираховують як середнє арифметичне річних оцінок та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію. Наприклад, якщо кількість предметів, з яких виставлено оцінки, дорівнює 20, а загальна сума балів з них дорівнює 195, то, щоб отримати середній бал, ділимо кількість балів на кількість предметів:
195 : 20 = 9,75… Результат округлюємо до десятої частини. 
Рейтинг:
(голосів: 1)
15-04-2010, 11:45
Коментарів 0 Переглядів 9715

загрузка...
У Чернівцях депутатові «світить» великий штраф через невчасну подачу е-декларації
Депутат Чернівецької облради "забув" вчасно подати е-декларацію, правоохоронці склали щодо нього протокол
Популярне Коментують
• Новини
Божественні зємлєройки. Блог Мостіпаки
Огляд головних політичних подій 2018 року – в блозі Олександра Мостіпаки
загрузка...
"Спокуса" зробить ваш інтим яскравішим (на правах реклами)

Парфуми з феромонами, ароматичні олійки для масажу, різноманітні секс-іграшки – далеко не весь перелік речей, які зможуть зробити ваше інтимне життя значно яскравішим
Привітання з новорічними святами начальника Чернівецького обласного управління Ощадбанку Руслана Запаранюка (прес-реліз)[/center]
У новий рік ми вступаємо у прекрасному настрої, з добрими побажаннями та світлими почуттями. Тримайте їх у своїй душі, у своєму серці кожного дня наступного року, і життя обов’язково віддячить вам за доброту
Корал Тревел Еліт Сервіс: перший рік на чернівецькому ринку елітних туристичних послуг (на правах реклами)

Основна мета створення елітного турагентства – індивідуальний підхід до вимогливих клієнтів, яких цікавлять нестандартні тури, складні маршрути, більш повний набір супутніх послуг
Чернівецький юридичний інститут та коледж НУ"ОЮА" запрошують абітурієнтів на навчання (на правах реклами)

15 грудня 2018 року Чернівецький юридичний інститут та коледж Національного університету "Одеська юридична академія" вкотре відчинив двері для своїх абітурієнтів, які бажають дізнатися про вищий навчальний заклад та здобути якісну освіту в ЧЮІ та ЧЮК НУ "ОЮА"
STEM-школа INVENTOR – школа для сучасних дітей (на правах реклами)

Помічаєте потенціал у своїй дитині, проте не знаєте де і як його розвинути? Шукаєте русло, в яке направити кмітливість допитливої непосиди? Довірте цю справу центру дитячого розвитку INVENTOR!