20 березня відбулося пробне тестування з математики, історії України, біології, географії, фізики.
У гімназії №7 із 300 зареєстрованих учасників пробного тестування не з’явилося 28 осіб. Найбільше зареєструвалися на історію України (150 учасників), математику (105).
Для багатьох пробне тестування виявилося складним.
– Дуже важко, – зізнається учень 11-го класу гімназії №2 Андрій СЕРГЕЄВ, який писав пробне тестування з математики. – Половину завдань не знаю, особливо з геометрії. Часто відповідав навмання. Добре, що є ще два місяці, буду тренуватися з репетиторами. Переконався, що списати майже неможливо: забирають усі речі, мобілку, калькулятор. Залишають тільки ручку й папір. Взагалі пробне тестування – це добре, можна перевірити свої знання і підучити те, у чому "плаваєш".
– Деякі завдання з математики, які траплялися на пробних тестах, ми у школі не розглядали, – стверджує учениця 11-го класу школи №27 Станіслава ІФТИМІЙЧУК. – У школі маю з математики 11 балів. Тепер будемо готуватися. Головне – вивчити усі формули. Займатимемося з нашою вчителькою на факультативі.
– Очікував простіших завдань, – каже учень 11-го класу школи №22 Антон ЛЕВИЦЬКИЙ. – Відповідь на деякі з них не знав. Найгірше пам’ятаю історію України ХХ-го століття. Більшість учасників посиділи хвилин 40 і пішли із зошитами додому. Але я вирішив усе розв’язати в аудиторії – адже платив гроші, щоби відчути атмосферу.
– Щоби успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання, потрібно відвідувати усі уроки і ретельно до них готуватися, самостійно опрацьовувати завдання, які є на спеціальних сайтах, – радить директор гімназії №7 Світлана РУДЬКО. – І, звісно, тим, хто взяв участь у пробному тестуванні, буде значно легше зорієнтуватися, що ще треба вивчити.
Галина МАРКІВ
До теми:
За словами директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана ТОМЕНЧУКА, у нашій області на пробне тестування зареєструвалося 4056 учасників. З них оплатило участь у тестах 3186. У перший день тестування з’явилося 96 відсотків зареєстрованих, другого дня – 95 відсотків.
– Це дуже високий показник явки, один із найвищих в Україні, – зазначив Богдан Томенчук. – Загалом пробне тестування відбулося дуже добре, без жодних інцидентів. Учасники тестів, а також інструктори та відповідальні за ЗНО попрактикувалися, пройшли технологічну та психологічну адаптацію, мали можливість перевірити свої знання.
Загалом у Чернівецькій області очікується близько 6,5 тисячі учасників основного ЗНО. Тож пробне тестування пройшла майже половина з них.
Лідер за кількістю учасників пробного тестування – Чернівці (923 осіб у перший день тестів), на другому місці – Новоселицький район (308 осіб), на третьому – Заставнівський (228).
23-03-2010, 10:49
0
5 132