Найкращими вчителями області стали четверо міських вчителів із гімназій та ліцеїв і лише один педагог із району.
Зокрема серед переможців – вчитель хімії гімназії №2 Світлана Матвійчина, вчитель трудового навчання ліцею №4 Тетяна Коцур, вчитель історії та правознавства гімназії №5 Дмитро Прокопів, вчитель математики ліцею №4 Юлія Андрух, а також вчитель географії школи села Рукшин (Хотинський район) Тетяна Шишковська.
Переможців визначили у понеділок на обласному етапі 15-го ювілейного всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2010".
– У багатьох школах відмінили уроки трудового навчання. Кожна школа має свій профіль, і дехто вважає, що уроки трудового навчання можна замінити англійською, математикою тощо. Але я вважаю, що уроки трудового навчання важливі, – переконана вчитель трудового навчання ліцею №4 Тетяна КОЦУР. – Тому в нашому ліцеї у 10-11-х класах є профіль "технологія", який передбачає і уроки трудового навчання. Я проводжу уроки для дівчаток. Це майбутні мами, господині, тож їм цікаво. Вчимо їх шити, в’язати, куховарити – усього, що в житті знадобиться.
– Знати хімію повинен кожен, адже хімія дає уявлення про те, що ви їсте, носите, чим чистите зуби, миєте руки, – переконана вчитель хімії, заступник директора з науково-методичної роботи гімназії №2 Світлана МАТВІЙЧИНА. – Вчитель – це найцікавіша, найшляхетніша професія. Я би більше ніким не хотіла працювати. Багато моїх учнів закінчили медичний університет, хімічний факультет ЧНУ. Усі вони – частинки мого життя, душі.
– Наша школа – нова, у моєму кабінеті є сучасне обладнання, інтерактивна дошка, – розповідає вчитель географії школи села Рукшин на Хотинщині Тетяна ШИШКОВСЬКА. – Гадаю, це дало мені перевагу над іншими вчителями на конкурсі. Сучасна техніка дуже допомагає, робить уроки цікавішими, стимулює дітей. Якби у нас були всі умови, які є для міських учнів, ми мали б не гірші показники. Просто у нас менше умов: учень у селі після уроків поспішає додому допомагати батькам по господарству. А міський учень поспішає до будинку культури, на секції, гуртки. У нас також займаються у гуртках, але потрібно їхати до райцентру. Лише окремі секції працюють у селах. Тому сільські діти скутіші, але за рівнем розвитку вони нічим не гірші.
– Переможцями конкурсу стали переважно вчителі закладів нового типу, – коментує заступник начальника міського управління освіти Людмила СІРКО. – Це не дивно, адже до таких закладів ми відбираємо найкращі кадри.
Галина МАРКІВ
23-02-2010, 13:33
0
5 357