Делегація в складі ректора Чернівецького національного університету Степана Мельничука, проректора Тамари Марусик, завідувача кафедри молекулярної генетики та біотехнології, професора Романа Волкова та доцента кафедри фізичної хімії та екології хімічних виробництв Дмитра Баб’яка побувала в Кембриджському університеті. Туди їх запросили представники Українсько-британського товариства. Поїздка стала першим кроком до налагодження співпраці нашого університету із цим славетним вузом.
– Керівництво Кембриджського університету дуже уважно ставиться до будь-яких угод, – зазначила проректор ЧНУ Тамара Марусик. – Якщо й укладає угоди, то на рівні факультетів. А для угод на рівні університетів треба чимало часу та зусиль. Бо хоч наш вуз також на хорошому рівні, але Кембридж – це Кембридж, університет із чудовою матеріально-технічною базою, високим рівнем освіти, 800-літньою історією. Добре те, що ми взагалі отримали таке запрошення. Не кожному українському університетові випадає така нагода. Цю поїздку можна назвати налагодженням контактів, але поки що про будь-які угоди рано говорити. Ми мали усні домовленості: про те, що англійці, які навчаються на українських студіях, відкритих при Кембриджському університеті, їздитимуть до нас. Проблем із фінансуванням у цих студентів немає, тож у такому разі й у нас не виникне проблем, щоби їх прийняти.
– Також у Кембриджі нам сказали, що це можливо, щоби наші магістри та науковці приїжджали до них для обміну досвідом, – продовжує Тамара Марусик. – Щодо приїзду туди наших бакалаврів, то нам відмовили. Але все впирається в кошти – щоби наші науковці поїхали до Кембриджа, потрібні чималі суми. Нам казали, що викладач у Кембриджі, який читає лекції в Японії, за одну лекцію бере 17 тисяч доларів. Звідки в наших викладачів такі гроші? У Кембриджі запевнили, що намагатимуться шукати для нас гранти, різноманітні програми, щоби спростити співпрацю.
Галина МАРКІВ
22-01-2010, 13:52
0
6 802