В одних районах області ціни на харчування у школах зросли, в інших – ні.
Зокрема у Сторожинецькому районі одноразове гаряче харчування коштувало три гривні, а з нового року ціна зросла до 3,8-4 гривень.
– Харчування подорожчало, бо ми після епідемії грипу додали до обідів більше вітамінної їжі – салатів, соків, – пояснює заступник начальника відділу освіти Сторожинецької райдержадміністрації Григорій БЕРЕГОВЕНКО. – Це й так дуже дешево. А все завдяки тому, що ми торік дуже вдало провели тендер і закуповували свіже м’ясо без кісток по 35 гривень за кілограм, сосиски – по 29,5 гривні. Де ви ще знайдете такі низькі ціни?
У Новоселицькому районі вартість одноразового денного харчування поки що залишається такою самою – 3,5 гривні.
– Невдовзі ми будемо проводити тендер на забезпечення шкіл продуктами, тоді, можливо, ціни зміняться, – зауважив начальник відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації Володимир ФОЛОШНЯ. – Плануємо ввести абонементну систему харчування, а також збагатити шкільні обіди додатковими продуктами.
У Кіцманському районі одноразове гаряче харчування у школах коштує стільки ж, скільки й торік – шість гривень.
– Обіди повноцінні: у них є все, в тому числі й соки та салати, – запевнив начальник відділу освіти Кіцманської рай-
держадміністрації Микола ХАРАКІН. – Фінансуємо школи з місцевого бюджету. На харчування поки що вистачає.
Окрім того, у всій області школярі, які входять до пільгових категорій, обідають безкоштовно, а учні молодших класів отримують безкоштовні сніданки.
У Чернівцях ціни на гарячі обіди залишилися на тому ж рівні – сім гривень, натомість вартість сніданків зросла з 2,3 до 3,0 гривень.
– Це пов’язано з тим, що ми зробили сніданки об’ємнішими, додали до них більше продуктів, – коментує начальник відділу моніторингу якості освіти та інспектування закладів освіти міського управління освіти Богдан ПОТУРНАК. – Окрім того, ми зараз переходимо на абонементну систему харчування (батьки наперед вносять кошти, і дитина щодня на певну суму бере у їдальні їжу). Це дуже ефективно: батьки, даючи дітям гроші до школи, можуть бути спокійними, що за ці кошти школярі нормально поїдять, а не куплять чіпси або сухарики. Поки що за абонементною системою харчується 10 відсотків школярів. Щоби перейти на абонемент, батькам потрібно звернутися до адміністрації школи, у якій навчається їхня дитина. Абонемент можна брати на тиждень або на місяць. Мінімум на день – чотири гривні. Якщо дитина захворіла і не використала абонемент – його можна використати пізніше.
Галина МАРКІВ
15-01-2010, 10:33
0
4 709