RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Кабінет Міністрів України 23 вересня підтримав ініціативу міністра Вакарчука прийняти новий закон "Про вищу освіту". Законопроект розроблено Міністерством із участю провідних вузів України. З червня 2008 року він пройшов громадське обговорення. Поки що це лише законопроект, але цілком можливо, що невдовзі зміни, зазначені в ньому, стануть обов’язковими для всіх вузів. 
Найголовніші зміни

Поняття "неповна вища освіта", "базова вища освіта" та "повна вища освіта" будуть вилучені. В Україні більше не видаватимуться дипломи спеціаліста. Відтепер існуватимуть лише три освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти: молодший спеціаліст, бакалавр та магістр. Раніше видані дипломи спеціаліста можна буде обміняти на дипломи магістра.
Навіщо: Міністерство упорядковує систему освітньо-кваліфікаційних рівнів. Багато з них існувало виключно як перехідне явище.

Запроваджується навчально-науковий ступінь "доктор філософії". Приставка "філософії" не означає глибинні знання у дисципліні "філософія", йдеться про високий рівень пізнання у певній науці. Наприклад, тепер існуватимуть терміни "доктор філософії з математики" чи якоїсь іншої науки. Науковий ступінь "кандидат наук" буде прирівняний до "доктора філософії".
Навіщо: доктор філософії – еквівалент європейському PhD (Doctor of Philosophy). Тепер не виникатиме розбіжностей у визнанні наукових статусів у нас та за кордоном.

Вводиться чіткий розподіл вищих навчальних закладів. Існуватимуть класичні університети (мінімум шість тисяч студентів денної форми навчання, вісім галузей освіти – вісім наукових спеціальностей); профільні університети (чотири тисячі студентів, чотири галузі освіти, три наукові спеціальності); академії (дві тисячі студентів, одна-дві галузі освіти, дві наукові спеціальності), коледжі (не менше тисячі студентів, підготовка бакалаврів), професійні коледжі (не менше 500 студентів, підготовка молодших спеціалістів).
Навіщо: тепер кожна назва навчального закладу автоматично даватиме розуміння про критерії та масштаби цього вузу.

Інститути перестають бути окремими вищими навчальними закладами і можуть існувати лише в структурі університету чи академії.
Навіщо: ніде у світі інститут не є окремою структурою.

Студенти братимуть участь в управлінні вузами (стаття 38 "Студентське самоврядування"). Cтуденти повинні бути включені до вчених рад вузів – не менше десяти відсотків від загальної чисельності ради.
Навіщо: студенти зможуть впливати на життя свого вузу (наприклад, ініціювати питання про профпридатність певного викладача).

Вузи отримають право відкривати рахунки, зокрема депозитні, у національній та іноземній валюті.
Навіщо: зараз державні заклади утримуються за кошти держбюджету, і всі їхні прибутки належать держказначейству. Зміни у законі дають можливість заробляти "розумним" вузам і використовувати прибутки на власний розсуд.

Національні університети отримають автономні права та додаткові академічні свободи. Такі вузи зможуть самостійно присуджувати наукові ступені та вчені звання і встановлювати індивідуальні нормативи чисельності студентів.
Навіщо: запровадження свобод дасть змогу університетам приймати ефективні й об’єктивні управлінські рішення.

коментар
"Це наблизить нас до європейської системи"
Роман Петришин, перший проректор Чернівецького національного університету:

"Це лише законопроект, тож поки що рано говорити про якісь зміни. Але вони обов’язково будуть. Щоправда, навряд чи цього року. Бо законопроект ще мають розглядати у комітеті Верховної Ради, можливо, вноситимуть правки. Крім того, парламенту зараз не до цього – скоро вибори. Гадаю, законопроект можуть затвердити з наступного навчального року.
На мою думку, зміни у ньому слушні. Так, з одного боку, несправедливо, що дипломи спеціалістів прирівняють до дипломів магістрів. Адже останні начебто більше старалися, а тепер усі зрівняються. Але, з іншого боку, я, наприклад, навчався у часи, коли ще не було освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр". Тож, хоч я був відмінником, але отримав диплом спеціаліста. І таких людей чимало. Зараз буде змога виправити таку несправедливість.
Щодо запровадження навчально-наукового ступеня "доктор філософії", то це наблизить нас до європейської системи наукових ступенів і усуне непорозуміння, які виникають у наших учених під час перебування у закордонних вузах".
23-10-2009, 13:46
Коментарів 0 Переглядів 9 793

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Перший об’єкт у місті, який втілює бачення компанії VD Group комфортного та сучасного життя.

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.