RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » До гімназій вступають, як до вузів, – за конкурсом

Батькам п’ятирічних малюків, які хочуть записати їх не до простої школи, а до так званої "школи нового типу", час визначатися з вибором. Деякі чернівецькі гімназії уже розпочали прийом заяв на вступ першокласників. Кількість охочих сісти за гімназійну парту значно перевищує кількість місць. Тому тут змушені здійснювати своєрідний конкурсний відбір. А щоби пройти його, майбутні першокласники часто змушені сідати за парти і навчатися на підготовчих курсах уже з п’яти років.
Поняття конкурсного відбору в семи гімназіях міста розуміють по-різному. У деяких вимагають вміння читати хоча б по складах чи перевіряють здібності до засвоєння іноземних мов. В інших звертають увагу лише на загальний розвиток.
– Дитину перевіряють лікар та психолог. Жодних тестів на вміння читати та писати немає, – наголошує директор гімназії №1 Віктор ШИМАНСЬКИЙ. – Коли дитина переходить у п’ятий клас, лише тоді складає іспити. Це диктант з української мови, письмові іспити з математики та німецької мови. Іспити до п’ятих класів складають у серпні. Підготовчих тестів для вступу до першого класу немає. Якщо батьки звертаються до вчителів по допомогу з підготовки, це поза впливом адміністрації. Кажу відверто, я це не вітаю. Розумію, що дитині важко пройти етап соціалізації. Тому раджу перед вступом до гімназії віддати дитину хоча б на рік до садочка.
– Цього року в першому класі, який я веду, навчається 37 учнів, – розповіла заступник директора гімназії №3 Марія ГОРИНЮК. – У паралельному теж не набагато менше – 32 учнів. На жаль, ми не змогли прийняти всіх охочих. Набирати більше першокласників не можемо, бо не вистачає приміщень.
– Як педагог я радила би батькам добре подумати, перш ніж віддавати дитину навчатися до гімназії, – радить головний освітянин міста Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – Можливо, їм потрібно сходити з нею до психолога, порадитися з фахівцями та лікарями. Адже не всі діти можуть витримати підвищене навантаження, вивчати декілька іноземних мов. Часто це негативно позначається на їхньому здоров’ї. Тому батькам слід насамперед думати про інтереси своїх дітей, а вже потім – про престижність навчання. Адже у загальноосвітніх школах теж дають дуже гарні знання.
За її словами, конкурсний відбір до гімназії може здійснюватися у формі тестування чи співбесіди у присутності учителів, психолога та батьків. Якихось особливих вимог, скажімо, добре читати та писати, дитині не повинні висувати. Майбутній школяр повинен лише продемонструвати загальні знання і всебічний розвиток.
Чернівчанка Ніна ЯСИНСЬКА дуже задоволена тим, що її син навчається у гімназії №5. Жінка впевнена, що важливим є не лише вибір навчального закладу, а й першої вчительки. "Від першої вчительки дуже багато залежить, у тому числі любитиме дитина школу чи ні. Син навчається у третьому спеціалізованому класі за методом розвивального навчання, де велику увагу приділяють логічному мисленню, – розповіла пані Ніна. – Він ще встигає відвідувати два гуртки. Щороку ми здаємо на потреби гімназії по двісті гривень. Іноді ще збирають на фарбу та ремонт класу, але небагато. Хочу і середнього сина віддати до цієї гімназії".
Надія БУДНА, Ольга ГНІДАН

У чому відмінність
від звичайної школи
За словами начальника управління освіти міської ради Валентини МАЛИШЕВСЬКОЇ, гімназії мають кілька переваг:

Усі сім міських гімназій мають дуже високий рейтинг. Скажімо, гімназія №1 за результатами зовнішнього оцінювання увійшла до десяти найкращих шкіл України, гімназії №№2 і 4 – до 30 найкращих шкіл. Інші чотири заклади теж знаходяться на досить високому рівні.
На відміну від звичайних шкіл, у гімназії можна здобути профільні знання, які в майбутньому дадуть можливість вступити до омріяного вузу. Вступають до вищих навчальних закладів практично всі випускники гімназій.

У Садгорі теж буде гімназія
– Напевно, у місті треба збільшувати кількість гімназій. До мене вже зверталися педагоги та батьки учнів, які навчаються у школі №22, з проханням перепрофілювати їхній заклад, який і так вважають одним із найкращих. Але поки що ми не можемо цього зробити. Адже не досить змінити вивіску, потрібно вирішити чимало питань, перш ніж це зробити. Замислюємося про те, щоб наступного навчального року відкрити гімназію у Садгорі, – розповіла В. Малишевська.
24-09-2009, 11:06
Коментарів 0 Переглядів 4 122

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.