– Я викладала у школі сорок років, до 1983 року. Пригадую, що учнівські зошити були однотонні, без жодних малюнків. Були лише лінії для підписування зошита, – згадує колишня вчителька української мови та літератури Марія НИКОЛАЙЧУК.
А які ж зошити у сучасних школярів? Про це ми дізналися, навідавшись до кількох шкіл.
У хлопців переважно на обкладинках зошитів автомобілі. У дівчат – і тваринки, і квіти, і улюблені актори, і музичні гурти. І, звісно ж, героїні серіалу "Ранетки" Лєра, Аня, Женя, Лєна, Наташа. Усі ці малюнки досить естетичні, тож вчителі їх сприймають нормально.
ДУМКА ВЧИТЕЛЯ:
"Зошити не повинні бути схожими на розважальні програми"
Марія ГАЛУЗIНСЬКА, ДИРЕКТОР ШКОЛИ №1:
– Чим менше на зошитах яскравого, тим краще для учня. В ідеалі зошит повинен бути однотонним. Фоном може бути якась квіточка чи сніжинка, але не більше. Часто на обкладинках можна побачити квіти, тварин, героїв мультфільмів. Але усе повинно бути в міру. Зошити не повинні бути схожими на обкладинки розважальних програм. Те саме стосується і щоденників. У сучасних щоденниках є чимало зайвої інформації, малюнків. А учневі насамперед у щоденнику потрібно бачити домашнє завдання, розклад, оцінки, помітки, щоби було легко орієнтуватися. Усе це ми пояснюємо батькам. На щастя, учні вже й самі починають це розуміти.
Але найважливіше, щоби фарба на зошитах не була шкідливою, не містила токсичних речовин. Іноді трапляється така неякісна фарба, що на руках після такого зошита залишаються сліди.
17-09-2009, 10:10
0
5 054