З цього навчального року на уроках фізкультури учням початкової школи взагалі відмінили нормативи, учням середньої та старшої шкіл їх значно спростили. Більше уваги приділятимуть ігровим видам спорту. А також школярі вчитимуть на уроках фізкультури і теоретичний матеріал.
– Суворо заборонено давати дітям навантаження без попереднього медичного обстеження, – розповіла начальник міського управління освіти Василина МАЛИШЕВСЬКА. – Зараз ми саме готуємо наказ про обстеження усіх школярів. Нововведенням також є те, що зараз клас може ділитися на кілька груп, кожна з яких матиме свій рівень навантаження.
На уроці фізкультури у третьому класі школи №33 вчитель Віктор СЛОБОДЯН проводить інструктаж: "Під час бігу не можна штовхатися, робити підніжки. Без дозволу вчителя не можна займатися на спортивних снарядах".
– Колись ми змушували учнів бігати. А зараз, після усіх цих випадків на уроках фізкультури, ми вже боїмося давати великі навантаження, тож біг – це тільки за бажанням учнів, – каже Віктор Романович. – До уроків фізкультури усі діти повинні пройти медичну комісію. Але наші школярі її ще не пройшли, тому я поки що не маю права навантажувати їх і приймати нормативи. Тепер на уроках фізкультури більше уваги приділятимуть ігровим видам спорту – футболу, волейболу, баскетболу. У що саме грати – вирішуватимуть залежно від наявності спортивного інвентарю у школі.
Щодо теорії, то я вважаю, що цього непотрібно на уроках фізкультури. Учням і так вистачає її на інших заняттях. Тож нехай хоч тут порухаються. Бо діти справді не такі здорові, як колись. Якщо раніше на 800 дітей у спецгрупі було 20 учнів, то зараз із 300 у спецгрупі – 50.
Віктор Романович зізнається, що у всіх тонкощах нової програми розібратися складно:
– Зараз для вчителів фізкультури більше документації, ніж для мовників, – нарікає він.
Не виключено, що учні, знаючи про ажіотаж довкола смертельних випадків, починають цим спекулювати. Наприклад, ми спостерігали: під час розминки кілька хлопців сіли на турніки, скаржачись, що їм важко. Щоправда, це не заважало їм бешкетувати і сміятися.
– Це добре, що спростили програму, бо я не люблю бігати кроси і віджиматися, – зізнається учениця дев’ятого класу Тетяна.
– Вважаю, не треба спрощувати нормативи, – каже дев’ятикласник Микола. – Але добре, що будемо більше грати в різні ігри.
Галина МАРКІВ
10-09-2009, 14:43
0
4 194