У новому навчальному році у студмістечку ЧНУ поселять лише 60 відсотків студентів, які претендують на житло. Решті доведеться шукати помешкання самотужки.
Попит на кімнати у гуртожитку щороку високий, але цього року він зріс ще більше. Якщо торік у гуртожитках звичним явищем були кімнати, у яких жило троє студентів, то зараз – це розкіш. Навіть у кімнати, розраховані на двох, поселяють по троє.
В обідні години у студмістечку ЧНУ – ажіотаж. Біля гуртожитку №2 батьки разом із дітьми заносять речі, облаштовують кімнати. Вони – щасливі, адже їх поселили.
– Сплачуємо 95 гривень за місяць і не хвилюємося за дах над головою, – каже студентка-першокурсниця Альвіна. – Боялася, що не отримаю кімнату, а тому про всяк випадок шукала місце на квартирі. За 300 гривень пропонували маленьку кімнату на двох…
А тут, у гуртожитку, житимемо учотирьох, але й ціна гарна. Окрім того, це весело. З моєї групи – приблизно 30 студентів – поселили лише двох. Подейкують, що цього року особливо критична ситуація з вільними кімнатами.
– Навчаюся на четвертому курсі філологічного факультету. Кімнату отримую з року в рік, починаючи з першого курсу, – каже Іванна. – Однак у гуртожитку стає дедалі тісніше. Коли була першокурсницею, траплялися кімнати, у яких жило по двоє людей, звичним було і явище – троє студентів в одній кімнаті. Зараз – у кожній кімнаті по четверо людей.
– Та що там говорити, – бідкається вахтер Ольга Іванівна. – У нас є сімейні кімнати, розраховані на двох людей. Вони усі зайняті, адже сімейних поселяють у першу чергу. Однак є й такі двомісні кімнати, у які поселяють по троє студентів. Можу назвати не одну кімнату, в якій мешкатиме більше людей, ніж торік.
– Звик жити у кімнаті, в якій мешкає четверо людей, – каже Микола. – Так живе більшість студентів – і ніхто не скаржиться. Місяць-два, і ти звикаєш і розумієш, що таке веселе життя не проміняєш ні на що. Єдине, що засмучує, – проблеми з душем. Він не завжди працює, а якщо працює, то збирається занадто довга черга.
– Душ душем, а головне – є кімната, – вигукує мама, яка допомагає доньці заносити речі.
– Більшість студентів відвідують сауни або ж приймають ванну вдома у родичів. Це дрібниці, головне – щоби було місце у кімнаті, – підтримують розмову студенти.
Валерія ЧОРНЕЙ
КОМЕНТАР:
Iван ГРИГОРАЩУК,
ЗАСТУПНИК РЕКТОРА ЧНУ:
Цього року поселимо приблизно 3730 студентів. Звісно, усіх поселити ми не в змозі – занадто багато заяв на кількість вільної житлової площі. Як і минулими роками, у новому навчальному році гуртожитками забезпечимо приблизно 60 відсотків студентів. У першу чергу гуртожитки надаємо пільговикам (діти-сироти, із малозабезпечених сімей тощо) і тим, які проживають у віддалених та гірських районах. Також на 100 відсотків забезпечимо гуртожитком сімейні пари. Вартість проживання у гуртожитку – 95–150 гривень на місяць. Найдорожчим є гуртожиток №5 із покращеними умовами проживання. Під час літніх канікул у ньому зробили ремонт – встановили металопластикові вікна і відремонтували санвузли, закупили нові меблі. Загалом в університету сім гуртожитків. Не всі знаходяться у студмістечку на вулиці Стасюка. Так, ЧНУ належить три поверхи у приміщенні гуртожитку на вулиці Канівській. Цього року тут проживатиме майже 170 студентів із географічного та факультету історії, політології та міжнародних відносин”.
8-09-2009, 11:07
0
6 578