Неділя, 06 квітня 2025

У кімнатах на двох живуть по троє

у номері / освіта
6 609
0
У кімнатах на двох живуть по троє


У новому навчальному році у студмістечку ЧНУ поселять лише 60 відсотків студентів, які претендують на житло. Решті доведеться шукати помешкання самотужки.
Попит на кімнати у гуртожитку щороку високий, але цього року він зріс ще більше. Якщо торік у гуртожитках звичним явищем були кімнати, у яких жило троє студентів, то зараз – це розкіш. Навіть у кімнати, розраховані на двох, поселяють по троє.
В обідні години у студмістечку ЧНУ – ажіотаж. Біля гуртожитку №2 батьки разом із дітьми заносять речі, облаштовують кімнати. Вони – щасливі, адже їх поселили.
– Сплачуємо 95 гривень за місяць і не хвилюємося за дах над головою, – каже студентка-першокурсниця Альвіна. – Боялася, що не отримаю кімнату, а тому про всяк випадок шукала місце на квартирі. За 300 гривень пропонували маленьку кімнату на двох…
А тут, у гуртожитку, житимемо учотирьох, але й ціна гарна. Окрім того, це весело. З моєї групи – приблизно 30 студентів – поселили лише двох. Подейкують, що цього року особливо критична ситуація з вільними кімнатами.
– Навчаюся на четвертому курсі філологічного факультету. Кімнату отримую з року в рік, починаючи з першого курсу, – каже Іванна. – Однак у гуртожитку стає дедалі тісніше. Коли була першокурсницею, траплялися кімнати, у яких жило по двоє людей, звичним було і явище – троє студентів в одній кімнаті. Зараз – у кожній кімнаті по четверо людей.
– Та що там говорити, – бідкається вахтер Ольга Іванівна. – У нас є сімейні кімнати, розраховані на двох людей. Вони усі зайняті, адже сімейних поселяють у першу чергу. Однак є й такі двомісні кімнати, у які поселяють по троє студентів. Можу назвати не одну кімнату, в якій мешкатиме більше людей, ніж торік.
– Звик жити у кімнаті, в якій мешкає четверо людей, – каже Микола. – Так живе більшість студентів – і ніхто не скаржиться. Місяць-два, і ти звикаєш і розумієш, що таке веселе життя не проміняєш ні на що. Єдине, що засмучує, – проблеми з душем. Він не завжди працює, а якщо працює, то збирається занадто довга черга.
– Душ душем, а головне – є кімната, – вигукує мама, яка допомагає доньці заносити речі.
– Більшість студентів відвідують сауни або ж приймають ванну вдома у родичів. Це дрібниці, головне – щоби було місце у кімнаті, – підтримують розмову студенти.
Валерія ЧОРНЕЙ

КОМЕНТАР:
Iван ГРИГОРАЩУК,
ЗАСТУПНИК РЕКТОРА ЧНУ:
Цього року поселимо приблизно 3730 студентів. Звісно, усіх поселити ми не в змозі – занадто багато заяв на кількість вільної житлової площі. Як і минулими роками, у новому навчальному році гуртожитками забезпечимо приблизно 60 відсотків студентів. У першу чергу гуртожитки надаємо пільговикам (діти-сироти, із малозабезпечених сімей тощо) і тим, які проживають у віддалених та гірських районах. Також на 100 відсотків забезпечимо гуртожитком сімейні пари. Вартість проживання у гуртожитку – 95–150 гривень на місяць. Найдорожчим є гуртожиток №5 із покращеними умовами проживання. Під час літніх канікул у ньому зробили ремонт – встановили металопластикові вікна і відремонтували санвузли, закупили нові меблі. Загалом в університету сім гуртожитків. Не всі знаходяться у студмістечку на вулиці Стасюка. Так, ЧНУ належить три поверхи у приміщенні гуртожитку на вулиці Канівській. Цього року тут проживатиме майже 170 студентів із географічного та факультету історії, політології та міжнародних відносин”.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм