RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » Тестування 2010 року буде лише українською мовою

Тестування 2010 року буде лише українською мовою

Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 року досить суттєво відрізнятиметься від цьогорічного. Про це свідчить наказ Міністерства освіти і науки України №570 "Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2010 році", зареєстрований у Міністерстві юстиції 15 липня 2009 року.
Детальніше про зміни розповів директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан ТОМЕНЧУК.
Атестація
і тести – окремо
За словами Богдана Томенчука, одинадцятикласники знову навчатимуться до 31 травня, а не до першого травня, як цього року. Зробили це для того, щоб учні встигли пройти увесь програмовий матеріал. Далі розпочнеться державна підсумкова атестація, яка триватиме до середини червня. Учням потрібно буде скласти атестацію з п’яти предметів. З яких саме – вони можуть обрати самі. Але результати державної підсумкової атестації не будуть зараховуватися як результати тестування, навіть із тих самих предметів. Тобто учень може обрати для атестації українську мову і літературу, наприклад. Але тестування з цього предмета йому все ж таки доведеться проходити ще раз, і саме цей результат буде внесено у сертифікат. Лише після отримання атестата загальної середньої освіти можна буде пройти зовнішнє незалежне оцінювання. Хоча результат атестата, як і цього року, не матиме значення під час вступу.
– Щоправда, планується, що під час вступу враховуватиметься середній бал атестата, – зазначив Богдан Томенчук. – Але я особисто проти, тому що це може призвести до різних порушень. Адже зазвичай у школі своїм випускникам завжди йдуть назустріч під час складання іспитів. Тому цей середній бал навряд чи буде об’єктивним. Я за те, щоби до сесії оцінювання включили так званий інтегрований тест, у якому будуть питання з різних предметів.
Обов’язкове тестування –
з двох предметів
– Сесія тестування розпочнеться на півтора місяця пізніше, ніж цього року і закінчиться наприкінці липня, – продовжує Богдан Томенчук. – Тут також чимало змін. Насамперед обов’язковими будуть тести з двох предметів – української мови та літератури і математики або історії України на вибір. Вважаю, це добре, тому що наша математична освіта у жахливому стані. Можливо, це нововведення змусить учнів приділити математиці більше уваги. Загалом можна буде проходити тести максимум із п’яти предметів. Перелік предметів, із яких можна буде пройти тести, залишається тим самим – вісім загальноосвітніх дисциплін, у тому числі чотири іноземні мови. Чи буде аудіювання на тестах з іноземної мови – залежить від того, чи виділить на це Кабмін гроші.
Усі тести – українською мовою
– Також усі тести будуть виключно українською мовою, – каже директор регіонального центру. – Представникам національних меншин нададуть словники з перекладом термінів. На мою думку, це цілком правильно. Жодна країна не проводить тестування кількома мовами, це антинауково. Усі громадяни України повинні знати державну мову.
Крім того, реєстрація на тестування здійснюватиметься не у школах, як раніше. Учні робитимуть це через Інтернет самостійно, на сайті Українського центру testportal.gov.ua, як під час пробного оцінювання.
– Можливо, буде кілька аналогів пунктів реєстрації про всяк випадок, – розмірковує Богдан Михайлович. – Щодо пробного тестування, воно буде, як і 2009 року, на початку весни. Також, на численні прохання батьків, наш регіональний центр, можливо, влаштує пробне тестування наприкінці навчального року і для учнів десятих класів, щоби вони могли перевірити свої знання.
Пунктів тестування стане менше
А ще різко скоротиться кількість пунктів тестування, оскільки для Українського центру оцінювання якості освіти – це зайві витрати. Тому, якщо раніше пункти були організовані у всіх районних центрах, тепер вони залишаться тільки в обласних центрах і великих містах.
Як повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор ЛІКАРЧУК в одному з інтерв’ю, передбачається повністю заборонити мобільні телефони під час тестування – для того, щоби не заважали і не спокушали списати.
Зараз Український центр оцінювання якості освіти готує до випуску товстий збірник тренувальних завдань, куди ввійдуть завдання попередніх років з основного і пробного тестувань. У ньому будуть представлені варіанти тестів з усіх предметів, правильні відповіді і детальні рекомендації з питань, які найбільше цікавлять. Збірник з’явиться у продажу наприкінці жовтня.

Коментар
"Це несправедливо"
Iван ДУМIТРАШ, ДИРЕКТОР ВЕЛИКОБУДІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ ГЕРЦАЇВСЬКОГО РАЙОНУ:
Наша школа – румуномовна. Уроки тут проводять румунською мовою, школярі навчаються за підручниками румунською мовою. Наші учні за національністю – румуни, вони з дитинства розмовляють цією мовою, як і їхні батьки, дідусі та бабусі.
Звісно, у нас є уроки української мови та літератури. Більше того, щоб успішно скласти тестування, на прохання батьків та учнів минулого року ми ввели додатково чотири години української мови в 11-х класах, а цього року – два додаткові уроки української мови у 10-х класах. Наша учениця навіть набрала 197 балів з тестування з української мови та літератури, незважаючи на те, що вона – румунка. Тобто наші учні непогано володіють державною мовою. І все-таки вони не можуть її знати так добре, як учні українських шкіл.
Тому я вважаю, що тести лише українською мовою – це несправедливо. Навіть зі словниками термінів. Бо на те, щоби знайти у словнику незрозумілий термін, потрібен час. І учні можуть не встигнути написати тести за відведену кількість годин. Тому я за те, щоби тести, як і минулими роками, були перекладені мовами національних меншин”.
8-09-2009, 10:47
Коментарів 0 Переглядів 6 005

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.