Антимонопольний комітет та Міністерство освіти та науки України попередили вузи про необхідність приведення у відповідність до законодавства договорів про надання освітніх послуг.
Йдеться про неможливість зміни плати за навчання, зазначеної у договорі.
Кореспондент "МБ" з’ясовувала, чи дотримуються цього у буковинських вузах.
– Оплата, зазначена у договорі при вступі студента, залишається незмінною впродовж терміну навчання за тим чи іншим освітньо-кваліфікаційним рівнем, – стверджує перший проректор Чернівецького національного університету Роман ПЕТРИШИН. – Тобто студент, який навчається на бакалавра чи молодшого спеціаліста, впродовж чотирьох років сплачує таку саму суму, як і на першому курсі. На п’ятому курсі, залежно від обраного рівня – магістра чи спеціаліста, ціна, звісно, змінюється. Певна річ, для нас це невигідно, і в результаті університет опиняється в "мінусі". Бо до четвертого курсу та сума, яку студент сплачує ще з першого курсу, за рахунок інфляції виявляється занадто малою. Для університету було би значно зручніше, якби при встановленні оплати за навчання щороку враховували індекс інфляції.
У тому, що неможливість зміни плати за навчання, зазначеної в договорі, є невигідною, зізналися й у Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ.
– Згідно з договором, який ми укладаємо зі студентом при вступі до нашого закладу, ціна за навчання залишається незмінною до досягнення того чи іншого рівня, – розповіла начальник планового відділу Наталія БЕЖЕНАР. – Для нас це збитково, але ми повинні дотримуватися закону. І при вступі студентів не можемо встановлювати вищу ціну, ніж індекс інфляції, який у цьому році склав 22,4 відсотка.
– Лише на спеціальності "стоматологія" ціна щороку підвищується на 500 гривень, але це розписано за угодою і не є порушенням закону, – зазначає декан медичного факультету №2 БДМУ, відповідальний секретар приймальної комісії Володимир ГЛУБОЧЕНКО. – Можливо, те, що не можна змінювати ціну під час навчання, і не дуже зручно для нас. Але, з іншого боку, якщо ми будемо підвищувати ціну, у нас поменшає студентів і "полетять" ставки викладачів.
У приватному Буковинському університеті ціна, зазначена у договорі при вступі студента, теж не підвищується впродовж навчання – до досягнення певного рівня. В університеті також зізналися, що їм це невигідно, але нічого не вдієш.
Галина МАРКІВ
4-09-2009, 12:22
0
3 561