Цього року найменше першокласників піде до міських шкіл №13 та №17 – по дев’ятеро та восьмеро відповідно. За словами директора школи №17, що знаходиться у мікрорайоні Роша Стинка на вулиці Сокирянській, 18, цей показник кращий, ніж минулоріч. 2008 року до першого класу цієї невеликої школи пішло всього п’ятеро учнів.
– Наш мікрорайон невеликий, тому й до школи йде мало першокласників, – каже Павло КОЗЬМА, директор школи №17. – Проте тішить те, що цього року маємо на трьох першокласників більше. Наступного року плануємо прийняти до першого класу вже десятеро дітей.
Класи невеликі – по восьмеро-дев’ятеро дітей. Найбільше дітей у восьмому класі – 12 учнів. Усього у школі навчається 71 учень. Щонайбільше можемо прийняти до 150-180 дітей. Більше не дозволяє приміщення, яке будували ще за часів Австро-Угорщини за рахунок міських жителів.
– Раніше більшість населення Роші Стинки було румуномовним. Тепер жителі міста переїжджають у передмістя. Троє учнів навіть їздять до нашої школи із району залізничного вокзалу, – каже Павло Васильович. – Ми вже маємо п’ять україномовних сімей, які розуміють плюси цієї школи. У нас вивчають і румунську, і французьку, і англійську мови. Нашій школі – сто років. Минулого року завдяки коштам, виділеним міською радою, зробили ремонт, і школа оновилася. Маємо дев’ять приміщень.
Щоби заохотити батьків віддавати дітей до школи №17, вчителі проводять рейд-урок. Кожен вчитель має свої вулиці, де робить обхід та рекламує школу. Цього року тричі давали оголошення про те, що у початковій школі будуть викладати українською мовою. Усі вчителі володіють як румунською, так і українською мовами.
– За бажанням батьків викладання основних предметів у першому-четвертому класах здійснюватимуть українською мовою. У старшій школі (5-9 класи) географію, історію України, фізкультуру викладають українською, а математику, фізику – румунською мовою. Адже діти з початкової школи запам’ятовують термінологію румунською, – каже директор. – Маршрутки до школи їздять кожні півгодини. Минулого року їздив шкільний автобус. У кожного вчителя в кабінеті є комп’ютер. Минулого року замінили дошки, поступово переходимо на люмінесцентні лампи. У нас хороші умови. Але батьки ще відправляють дітей до міста, а сюди не хочуть. Навіть румуномовні сім’ї не хочуть віддавати своїх дітей до нашої школи. Пояснюють це тим, що дитині краще вчитися українською, адже згодом вона зможе без мовного бар’єру навчатися в університеті. Але ця ситуація вже поступово змінюється.
Валентина МАЛИШЕВСЬКА, начальник управління освіти міської ради:
– Цього року маємо на один клас більше, ніж минулого. Якщо 2008 року до школи йшло 2042 першокласників, то 2009 року – 2067 першокласників. Найменшими за чисельністю є загальноосвітні заклади з румунською мовою викладання. Найбільше першокласників прийме ЗОШ №41. У класі навчатиметься 28 учнів. Ця школа зажила популярності серед батьків. Адже за останні три роки роботи нового директора тут значно покращилися умови.
Ольга ГНІДАН
27-08-2009, 11:27
0
2 931