RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

За стипендію – купити ноутбук


Різноманітні навчальні програми та наукові конкурси відкривають для школярів і студентів чималі можливості. Головне – не лінуватися підготувати документи і добре вчитися.
Студент п’ятого курсу інженерно-технічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Павло АНГЕЛЬСЬКИЙ цьогоріч удруге став переможцем Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA". Тепер він щомісяця впродовж року отримуватиме стипендію у розмірі 800 гривень. Ці кошти використає як плату за автомобіль, який він узяв у кредит. На запитання, звідки він взяв гроші на власну машину, хлопець скромно відповів: "Сам заробив".
– Я працюю ще з третього курсу, – розповідає Павло. – Крім того, їздив на роботу за кордон. А ті тисячу двісті доларів, яких мені не вистачало для купівлі автомобіля, тепер я отримуватиму зі стипендії.
Найважче було пройти співбесіду
Хлопець про стипендіальну програму дізнався з плакатів, розвішаних в університеті. І вирішив спробувати. Щоб отримати стипендію, треба було пройти серйозний конкурсний відбір. Насамперед написати наукову роботу, далі заповнити аплікаційну форму, тобто заявку, написати есе, що окремо оцінювалося. Враховувалася і успішність навчання упродовж всіх семестрів, і наукова діяльність конкурсанта. Наступним етапом була співбесіда у вигляді психологічного тренінгу, де оцінювався особистісний потенціал кожного із учасників. Саме останній етап був найскладнішим. Тут треба було виявити себе і вміння працювати в команді. Внаслідок цих етапів і сформувався список переможців. З понад тисячі поданих заявок лише триста конкурсантів отримали право на стипендію. І Павло теж потрапив у їхнє число.
– Я отримав неабияке моральне задоволення і від участі у самому конкурсі, і від церемонії нагородження переможців, – каже юнак. – Стипендія – це гарна матеріальна підтримка. Тепер раджу всім своїм друзям брати участь у цій та подібних програмах. Вони розширюють коло зв’язків і додають впевненості у собі.
Павло не збирається зупинятися на досягнутому. Він планує брати участь у міжнародних програмах, які дають можливість безкоштовно навчатися у вищих навчальних закладах Європи. Наприклад, програма "Еразмус Мундус" дозволяє навчатися два роки у магістратурі за кордоном, отримуючи при цьому стипендію, яка повністю покриває витрати на навчання – а це близько 30 тисяч євро за весь період навчання.
В американському вузі платять 900 доларів стипендії
Андрій КРУГЛАШОВ, цьогорічний випускник ЧНУ, також виграв стипендію від Фонду Віктора Пінчука. "Стипендіати купують собі ноутбуки за отримані гроші, – розповідає Андрій. – Але я одну стипендію витратив на подарунки для своєї дружини, а іншу – на власне лікування".
Юнак цього року закінчив університет із двома дипломами: політолога і психолога. Тепер готується до вступу в аспірантуру. Можливо, навіть і в закордонний вуз.
– Я подавав заявку на участь у програмі Едмунда С. Маскі. Це програма отримання післядипломної освіти в одному з американських вузів, яку оплачує уряд США. Окрім покриття всіх витрат, студентові ще надається стипендія у розмірі 900 доларів. Звичайно, на таку пропозицію є чимало охочих. Тому конкурсний відбір пройти дуже непросто. Співбесіда, заповнення аплікаційної форми – для цього мені довелося складати тести на знання англійської мови TOEFL, а також ще одні тести з різних дисциплін – щось нак шталт нашого незалежного тестування. За результатами я не ввійшов у число рекомендованих, а потрапив до списку альтернативних. Тобто якщо хтось із числа рекомендованих відмовиться, я зможу потрапити на його місце.
За словами Андрія, для участі у подібних програмах потрібно докласти чимало зусиль – чого варте тільки заповнення величезної аплікаційної форми! Важливо мати гарну репутацію серед студентів та викладачів, адже одна із вимог більшості програм – рекомендаційний лист від наукового керівника. Враховується все – і участь у волонтерських заходах, перемоги в інших конкурсах, а також досвід роботи. Окрім того, потрібні грунтовні знання у своїй спеціальності, а для участі у міжнародних програмах – знання іноземної мови. Але витрачені зусилля цілком виправдовують себе.
– Конкурси для студентів – це чудова можливість перевірити себе, а також зустріти друзів, однодумців. Я, наприклад, зустрів свою вже тепер дружину Вероніку на олімпіаді з політології. Головне – це просто бути собою і вірити у свої можливості, – радить Андрій. – Хто стукає, тому і відчиняють.
Анастасія СІМАШОВА

КОРИСНІ САЙТИ
Британська Рада www.britishcouncil.org/uk
МФ Відродження www.irf.kiev.ua/ua/programs/edu
Американські Ради www.americancouncilskyiv.org.ua/
Ресурс про навчання за кордоном www.unistudy.org.ua
Рада міжнародних обмінів www.irex.ru
Аспект www.gostudy.com.ua/
USEC www.usec.org.ua/
STI www.sti.com.ua/

РАДИТЬ ФАХІВЕЦЬ
За кордон їдьте, але про сесію
не забувайте
Юрій Михайлович ЛОПАТИНСЬКИЙ , проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича:
– Існує дуже велика кількість різноманітних програм, зокрема закордонних, для студентської молоді у напрямі розширення діапазону освіти. Наприклад, є програми семестрового академічного обміну, за якими студенти навчаються один семестр за
кордоном. Якщо дисципліни, які студент вивчав в іноземному вузі, збігаються з тими, які викладають в нашому університеті, отримані результати зараховуються. Проте останнім часом отримали розповсюдження різноманітні програми та закордонні поїздки, безпосередньо не пов’язані з освітнім напрямом. Адміністрація нашого навчального закладу принципово не заперечує, щоби студенти брали у них участь. Інколи ідемо назустріч і в питаннях організації навчального процесу. Якщо студент на час сесії буде відсутній у зв’язку з поїздкою за кордон, ми рекомендуємо скласти сесію достроково або перенести на пізніше. Утім, складати іспити все одно доведеться. Коли студент їде за кордон не за навчальною програмою у період навчання – йому доведеться відпрацювати всі пропущені заняття. Бо його основна діяльність – це навчання у вузі, а все інше – вже потім. Інколи студенти "кидаються" у ці всі програми та акції, забуваючи, що вони є насамперед
студентами. Ми підтримуємо всі самостійні починання студентів, але тільки тоді, коли вони не заважають повноцінному навчанню в університеті.
21-08-2009, 09:54
Коментарів 0 Переглядів 3 776

Теги -

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.